Στη «μάχη» του Europa League ΠΑΟΚ και ΑΕΚ

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 20 Αυγούστου 2009, 08:20
Στη «μάχη» του Europa League ΠΑΟΚ και ΑΕΚ
Μετά τον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό σειρά στις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις παίρνουν οι «δικέφαλοι». Ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ ρίχνονται στη «μάχη» του Europa League. Πρώτος ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει στις 20:00 στην «Τούμπα» την Heerenveen, ενώ μια ώρα αργότερα στη Ρουμανία η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τη Vaslui.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ιδιαίτερο ενδιαφέρον υπάρχει στις αναμετρήσεις της Breda με την Villareal του Ernesto Valverde, της Metalurg Donetsk με την Austria Vienna, της Genk με την Lille, της Brodby με την Hertha, και της Rapid Vienna με την Aston Villa.

Το πρόγραμμα:

ΠΑΟΚ-Heerenveen (Ολλανδία)
Vaslui (Ρουμανία)-ΑΕΚ
Dinamo Zagreb (Κροατία)-Hearts (Σκωτία)
ΒΑΤΕ Borisov (Λευκορωσία)-Litex Lovech (Βουλγαρία)
Werder Bremen (Γερμανία)-Aktobe (Καζακστάν)
Everton (Αγγλία)-Sigma Olomuc (Τσεχία)
Breda (Ολλανδία)-Villareal (Ισπανία)
Lech Poznan (Πολωνία)-Brugge (Βέλγιο)
Fulham (Αγγλία)-Amkar (Ρωσία)
Galatasaray (Τουρκία)-Levadia Talinna (Εσθονία)
Teplice (Τσεχία)-Hapoel Tel Aviv (Ισραήλ)
Metalurg Donetsk (Ουκρανία)-Austria Vienna (Αυστρία)
Twente (Ολλανδία)-Karabakh (Αζερμπαϊτζάν)
Kosice (Σλοβακία)-Roma (Ιταλία)
CSKA Sofia (Βουλγαρία)-Dinamo Moscow (Ρωσία)
Racing Genk (Βέλγιο)-Lille (Γαλλία)
Bnei Yehuda Tel Aviv(Ισραήλ)-PSV Eindohoven (Ολλανδία)
Lazio (Ιταλία)-Elfsborg (Σουηδία)
Trabzonspor (Τουρκία)-Toulouse (Γαλλία)
Partizan Belgrade (Σερβία)- Zilina (Σλοβακία)
FK Baku (Αζερμπαϊτζάν)-Basel (Ελβετία)
Ajax Amsterdam (Ολλανδία)- Slovan Bratislava (Σλοβακία)
Sivasspor (Τουρκία)- Shakhtar Donetsk (Ουκρανία)
Brondby (Δανία)- Hertha BSC (Γερμανία)
Athletic Bilbao (Ισπανία)- Tromso (Νορβηγία)
FK Sarajevo (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)- CFR Cluj (Ρουμανία)
Rapid Vienna (Αυστρία)- Aston Villa (Αγγλία)
Steaua Bucuresti (Ρουμανία)- St. Patricks (Ιρλανδία)
NK Maribor (Σλοβενία)- Sparta Prague (Τσεχία)
Nacional (Πορτογαλία)- Zenit St. Petersburg (Ρωσία)
Genoa (Ιταλία)- OB Odense (Δανία)
Dinamo Bucuresti (Ρουμανία)- Liberec (Τσεχία)
Guingamp (Γαλλία)- Hamburger SV (Γερμανία)
Sion (Ελβετία)- Fenerbahce (Τουρκία)
Sturm Graz (Αυστρία)- Metalist Kharkiv (Ουκρανία)
Slavia Prague (Τσεχία)- Red Star Belgrade (Σερβία)
Benfica (Πορτογαλία)- Vorskla Poltava (Ουκρανία)
Stabaek (Νορβηγία)- Valencia (Ισπανία)

Οι δεύτεροι αγώνες θα διεξαχθούν στις 27 Αυγούστου, εκτός από την αναμέτρηση Σαχτάρ Ντόνετσκ-Σιβασπόρ που θα γίνει δύο ημέρες νωρίτερα.

(Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη 19 Αυγούστου 2009, 19:00)

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 20 Αυγούστου 2009, 08:20