Το πανόραμα του Europa League

Πρώτη καταχώρηση: Παρασκευή, 23 Ιουλίου 2010, 08:24
Το πανόραμα του Europa League
Ο β’ προκριματικός γύρος του Europa League ολοκληρώθηκε με τον Ολυμπιακό να προκρίνεται επί της αλβανικής Μπέσα με συνολικό σκορ 11-1.

Στον γ’ προκριματικό γύρο, όπου συμμετέχει και ο Άρης, ο Ολυμπιακός θα κοντραριστεί με την Μακάμπι Τελ Αβίβ, με το πρώτο παιχνίδι να γίνεται στο κεκλεισμένων των θυρών, λόγω τιμωρίας, «Γ. Καραϊσκάκης». Ο Άρης στο πρώτο παιχνίδι θα παίξει στην Πολωνία με την Γιαγκελόνα Μπιάλιστοκ.

Ο γ’ προκριματικός γύρος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Γιαγκελόνια Μπιάλιστοκ (Πολωνία)-ΑΡΗΣ
Λίβερπουλ (Αγγλία)-Ραμποτνίσκι Σκοπίων (ΠΓΔΜ)
Έλφσμποργκ (Σουηδία)-FK Τέτεκς (ΠΓΔΜ)
Καρπάτι Λβιβ (Ουκρανία)-Ζεσταφόνι (Γεωργία)
Γαλατασαράι (Τουρκία)-OFK Βελιγραδίου (Σερβία)
Σπάρτακ Ζλάτιμπορ (Σερβία)-Ντνίπρο Ντνιπροπέτροφσκ (Ουκρανία)
Ντνιέπρ Μογκίλεφ (Λευκορωσία)-Μπάνικ Οστράβα (Τσεχία)
Μόλντε (Νορβηγία)-Στουτγκάρδη (Γερμανία)
Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)
Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία)-Γάνδη (Βέλγιο)
Νόρτζελαντ (Δανία)-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Πορτογαλία)
Ερυθρός Αστέρας Βελιγραδίου (Σερβία)-Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)
Στουρμ Γκρατς (Αυστρία)-Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)
Σιμπίρ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία)-Απόλλων Λεμεσσού (Κύπρος)
Αλκμαάρ (Ολλανδία)-Γκέτεμποργκ (Σουηδία)
ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)-Γιάμπλονετς (Τσεχία)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Γιουβέντους (Ιταλία)
Ουτρέχτη (Ολλανδία)-Λουκέρνη (Ελβετία)
Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)
Κάλμαρ (Σουηδία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
Ρουχ Χορζόφ (Πολωνία)-Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)
Πλζεν (Τσεχία)-Μπεσίκτας (Τουρκία)
Βίσλα Κρακοβίας (Πολωνία)-Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)
Τιμισοάρα (Ρουμανία)-Μιλικόσκι (Φινλανδία)
Οντένσε (Δανία)-Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)
Μπερόε (Βουλγαρία)-Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)
Μάριμπορ (Σλοβενία)-Χιμπέρνιαν (Σκοτία)
Γκιόρ (Ουγγαρία)-Μονπελιέ (Γαλλία)
Ανόρθωση (Κύπρος)-Σερκλ Μπριζ (Βέλγιο)
Μαρίτιμο (Πορτογαλία)-Μπανγκόρ Σίτι (Ουαλία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία)
Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)-Μπρόντμπι (Δανία)
Ράντερς (Δανία)-Λοζάνη (Ελβετία)
Άαλεσουντ (Νορβηγία)-Μάδεργουελ (Σκοτία)

Ο β’ προκριματικός γύρος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Μπέσα Καβάγε (Αλβανία) 6-1 (5-0)
Τούρκου (Φινλανδία)-Σερκλ Μπριζ (Βέλγιο) 1-2 (1-0)
Σίμπενικ (Κροατία)-Ανόρθωση (Κύπρος) 0-3 παράταση, 0-2 κ.α. (2-0)
Μπόρατς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Λοζάνη (Ελβετία) 1-1 (0-1)
Βίσλα Κρακοβίας (Πολωνία)-Σιαουλιάι (Λιθουανία) 5-0 (2-0)
Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία)-Κάλμαρ (Σουηδία) 0-2 (0-0)
Τίρανα (Αλβανία)-Ουτρέχτη (Ολλανδία) 1-1 (0-4)
Ράντερς (Δανία)-Γκόριτσα (Σλοβενία) 1-1 (3-0)
Σπόρτινγκ Φινγκάλ (Ιρλανδία)-Μαρίτιμο (Πορτογαλία) 2-3 (2-3)
Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)-Σούντουβα (Λιθουανία) 4-2 (2-0)
FK Τέτεκς (ΠΓΔΜ)-Βέντσπιλς (Λετονία) 3-1 (0-0)
Ζοντίνο (Λευκορωσία)-OFK Βελιγραδίου (Σερβία) 0-1 (2-2)
Ντιναμό Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Ολίμπια Μπάλτσι (Μολδαβία) 5-1 (2-0)
Σαντ Τζούλια (Ανδόρα)-Μιλικόσκι (Φινλανδία) 0-1 (0-3)
Μάριμπορ (Σλοβενία)-Βιντεότον (Ουγγαρία) 2-0 (1-1)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν)-Μπρόντμπι (Δανία) 0-0 (0-3)
Ντνιέπρ Μογκίλεφ (Λευκορωσία)-Στάμπαεκ (Νορβηγία) 1-1 (2-2)
Μπνέι Γεχούντα (Ισραήλ)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) 0-1 (1-1)
Ίσκρα Στάλι (Μολδαβία)-‘Ελφσμποργκ (Σουηδία) 0-1 (1-2)
Μόγκρεν (Μαυροβούνιο)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 2-1 (0-2)
ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)-Τάουρας (Λιθουανία) 3-1 (3-0)
FK Γέλγκαβα (Λιθουανία)-Μόλντε (Νορβηγία) 2-1 (0-1)
Μπάνσκα Μπίστριτσα (Σλοβακία)-Ζεσταφόνι (Γεωργία) 1-0 (0-3)
Μπανγκόρ Σίτι (Ουαλία)-Χόνκα (Φινλανδία) 2-1 (1-1)
Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) 0-2 (0-4)
Μπάνικ Οστράβα (Τσεχία)-WIT Γεωργία (Γεωργία) 0-0 (6-0)
FC Μίκα (Αρμενία)-Ραμποτνίσκι Σκοπίων (ΠΓΔΜ) 0-0 (0-1)
Γκιόρ (Ουγγαρία)-FK Ατιράου (Καζακστάν) 2-0 (3-0α.α.*)
Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Πορταντάουν (Β. Ιρλανδία) 1-1 (2-1)
Βίκινγκουρ (Νησιά Φερόε)-Μπεσίκτας (Τουρκία) 0-4 (0-3)
Σπάρτακ Ζλάτιμπορ (Σερβία)-Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) 2-0 (3-3)
Σιλαμάε Κάλεβ (Εσθονία)-Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) 0-5 (1-5)
Ρουχ Χορζόφ (Πολωνία)-Βαλέτα (Μάλτα) 0-0 (1-1)
Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)-Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) 1-2 (3-0α.α.*)
Τρε Πεν (Σαν Μαρίνο)-Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 2-9 (1-4)
Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)-Γκέφλε (Σουηδία) 2-1 (2-1)
ΗΝΚ Τσιμπάλια (Κροατία)-Κλίφτονβιλ (Βόρεια Ιρλανδία) 0-0 (0-1)
Καρπάτι Λβιβ (Ουκρανία)-KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία) 3-2 (3-0)
Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)-Μάδεργουελ (Σκωτία) 0-1 (0-1)
* λόγω αντικανονικής συμμετοχής ποδοσφαιριστών

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 23 Ιουλίου 2010, 08:29