Το πρόγραμμα της Εθνικής Ανδρών στο Ευρωμπάσκετ 2011

Πρώτη καταχώρηση: Κυριακή, 30 Ιανουαρίου 2011, 22:51
Το πρόγραμμα της Εθνικής Ανδρών στο Ευρωμπάσκετ 2011
Η Βοσνία/Ερζεγοβίνη θα είναι η πρώτη ομάδα που θα αντιμετωπίσει  (31/8) η εθνική ομάδα των Ανδρών στο Ευρωμπάσκετ της Λιθουανίας.

Η «επίσημη αγαπημένη» στις 1/9 θα διασταυρώσει τα ξίφη της με την ομάδα, που θα καταλάβει την πρώτη θέση στον επιπρόσθετο προκριματικό γύρο (Φινλανδία, Ουγγαρία ή Πορτογαλία), ενώ για την 3η ημέρα θα τεθεί αντιμέτωπη στις 3/9 με την ΠΓΔΜ.

Στην προτελευταία αγωνιστική της Α΄ φάσης (4/9) η εθνική καλείται να ξεπεράσει το «εμπόδιο» του Μαυροβουνίου και στις 5/9 κλείνει τις υποχρεώσεις της απέναντι στην Κροατία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α΄ φάσης και οι πόλεις, στις οποίες θα φιλοξενηθούν οι όμιλοι:

A΄ ΦΑΣΗ (31/8-5/9/2011)

1η ΗΜΕΡΑ (31/8)

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΠΑΝΕΒΕΖΙΣ)

Ισπανία-Πολωνία

Λιθουανία-Μ. Βρετανία

Τουρκία-2η ομάδα Προκριματικών

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΣΙΑΟΥΛΙΑΪ)

Σερβία-Ιταλία

Γερμανία-Ισραήλ

Γαλλία-Λετονία

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΑΛΙΤΟΥΣ)

ΕΛΛΑΔΑ-Βοσνία/Ερζ.

Μαυροβούνιο-ΠΓΔΜ

Κροατία-1η ομάδα Προκριματικών

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΛΑΪΠΕΝΤΑ)

Σλοβενία-Βουλγαρία

Βέλγιο-Γεωργία

Ρωσία-Ουκρανία

2η ΗΜΕΡΑ (1/9)

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΠΑΝΕΒΕΖΙΣ)

Πολωνία-Λιθουανία

2η ομάδα Προκριματικών-Ισπανία

Μ. Βρετανία-Τουρκία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΣΙΑΟΥΛΙΑΪ)

Ιταλία-Γερμανία

Λετονία-Σερβία

Ισραήλ-Γαλλία

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΑΛΙΤΟΥΣ)

Βοσνία/Ερζ.-Μαυροβούνιο

1η ομάδα Προκριματικών-ΕΛΛΑΔΑ

ΠΓΔΜ-Κροατία

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΛΑΪΠΕΝΤΑ)

Βουλγαρία-Βέλγιο

Ουκρανία-Σλοβενία

Γεωργία-Ρωσία

3η ΗΜΕΡΑ (2-3/9)

2/9

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΠΑΝΕΒΕΖΙΣ)


2η ομάδα Προκριματικών-Πολωνία

Τουρκία-Λιθουανία

Ισπανία-Μ. Βρετανία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΣΙΑΟΥΛΙΑΪ)


Λετονία-Ιταλία

Γαλλία-Γερμανία

Σερβία-Ισραήλ

3/9

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΑΛΙΤΟΥΣ)

1η ομάδα Προκριματικών-Βοσνία/Ερζ.

Κροατία-Μαυροβούνιο

ΕΛΛΑΔΑ-ΠΓΔΜ

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΛΑΪΠΕΝΤΑ)


Ουκρανία-Βουλγαρία

Ρωσία-Βέλγιο

Σλοβενία-Γεωργία

4η ΗΜΕΡΑ (4/9)

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΠΑΝΕΒΕΖΙΣ)

Πολωνία-Τουρκία

Μ. Βρετανία-2η ομάδα Προκριματικών

Λιθουανία-Ισπανία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΣΙΑΟΥΛΙΑΪ)

Ιταλία-Γαλλία

Ισραήλ-Λετονία

Γερμανία-Σερβία

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΑΛΙΤΟΥΣ)

Βοσνία/Ερζ.-Κροατία

ΠΓΔΜ-1η ομάδα Προκριματικών

Μαυροβούνιο-ΕΛΛΑΔΑ

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΛΑΪΠΕΝΤΑ)

Βουλγαρία-Ρωσία

Γεωργία-Ουκρανία

Βέλγιο-Σλοβενία

5η ΗΜΕΡΑ (5/9)

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΠΑΝΕΒΕΖΙΣ)


Μ. Βρετανία-Πολωνία

Ισπανία-Τουρκία

2η ομάδα Προκριματικών-Λιθουανία

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΣΙΑΟΥΛΙΑΪ)

Ισραήλ-Ιταλία

Σερβία-Γαλλία

Λετονία-Γερμανία

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΑΛΙΤΟΥΣ)


ΠΓΔΜ-Βοσνία/Ερζ.

ΕΛΛΑΔΑ-Κροατία

1η ομάδα Προκριματικών-Μαυροβούνιο

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ (ΚΛΑΪΠΕΝΤΑ)

Γεωργία-Βουλγαρία

Σλοβενία-Ρωσία

Ουκρανία-Βέλγιο

Τελευταία ενημέρωση: Κυριακή, 30 Ιανουαρίου 2011, 23:10