Υπάρχει μια λαϊκή ρήση που λέει ότι όλα τα πράγματα στη ζωή έχουν το τίμημά τους. Οι παίκτες της Ρεάλ Μαδρίτης και ειδικά ο Κριστιάνο Ρονάλντο το συνειδητοποίησαν κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού με τη Μάλαγα.

Με το τελικό σφύριγμα του διαιτητή ο φωτεινός πίνακας έγραφε 7-0. Με μια εντυπωσιακή εμφάνιση η Ρεάλ Μαδρίτης διέλυσε τη Μάλαγα αλλά είδε τον μεγάλο πρωταγωνιστή του αγώνα Κριστιάνο Ρονάλντο να αποχωρεί τραυματίας.

Είχε προλάβει βέβαια να σημειώσει χατ-τρικ βοηθώντας την ομάδα του να σκορπίσει τους φιλοξενούμενους.

Το σκορ άνοιξε αρχικά ο Μπενζεμά στο 27’ και ο Ντι Μαρία στο 36’ με ωραίο πλασέ και ακολούθησε ο Μαρσέλο για το 3-0 λίγο πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «μερένχες» μπήκαν το ίδιο δυναμικά, και στο 51’ άρχισε το σόου Ρονάλντο, ο οποίος με τρία τέρματα (51’, 68’ και 77’) έκανε το σκορ 7-0. Ήδη, ο Γάλλος στράικερ, Καρίμ Μπενζεμά είχε προλάβει να κάνει το σκορ 5-0 με γκολ στο 62’.

Ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα (78’) αποχώρησε τραυματίας.