Σημειώνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Γουέστ Χαμ πέρασε νικηφόρα με 2-1 από το «Κένιλγουορθ Ρόουντ» απέναντι στη νεοφώτιστη Λούτον, στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής στην Αγγλία.

Τα «Σφυριά», ένας από τους αντίπαλους του Ολυμπιακού στον Α΄ όμιλο του Europa League, έφτασαν στους 10 βαθμούς και πέρασαν στην πρώτη θέση της κατάταξης, με παιχνίδι περισσότερο από την πρωταθλήτρια Μάντσεστερ Σίτι που υποδέχεται το Σάββατο (2/9) τη Φούλαμ.

Το σκορ άνοιξε ο Τζάροντ Μπόουεν στο 37ο λεπτό, για να διπλασιάσει στο 85΄ ο Κουρτ Ζούμα και να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Μαντς Άντερσεν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Ντέιβιντ Μόιες χρησιμοποίησε τους, Αρεολά, Κουφάλ, Έμερσον, Ζούμα, Αγκέρντ, Άλβαρες, Γουόρντ-Πράους, Μπόουεν, Μπενραμά (71΄ Φορνάλς), Πακετά (90΄ Κούντους), Αντόνιο (80΄ Ινγκς).

Ο Ντίνος Μαυροπάνος δεν ήταν στην αποστολή των «Σφυριών», καθώς παραμένει τραυματίας.