Με ανέλπιστο τρόπο η Βαγιαδολίδ έφυγε με τον βαθμό από την έδρα της Θέλτα, ισοφαρίζοντας σε 3-3, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Οι γηπεδούχοι πήραν δύο φορές διαφορά δύο τερμάτων από τη Βαγιαδολίδ, όμως η τελευταία έδειξε πολύ σκληρή για να πεθάνει, έχοντας «χρυσό» σκόρερ τον Λεονάρντο Σουάρες.

Μέχρι το ένατο λεπτό του ματς, η Θέλτα είχε κάνει ήδη το 2-0, με τους Άσπας (5’) και Γκόμες (9’), δείχνοντας πως οδεύει σε άνετη νίκη.

Στο 39’ ο Πλάνο μείωσε σε 2-1, ενώ το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Άσπας στο 54’ ανέβασε ξανά τη διαφορά στα δύο τέρματα.

Οι φιλοξενούμενοι δεν έδειξαν να παραιτούνται και τσίμπησαν, τελικά, τον βαθμό. Στο 65’ ο Ουνάλ μείωσε σε 3-2, κάνοντας την αρχή, με το κερασάκι στην τούρτα να μπαίνει από τον Λεονάρντο Σουάρες.

Ο Αργεντινός επιθετικός μπήκε ως αλλαγή στο 90+2’ και στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα διαμόρφωσε το τελικό 3-3, χαρίζοντας ανέλπιστο βαθμό στην ομάδα του.

Πηγή: sport-fm,gr