Η Τότεναμ πλήρωσε ακριβά τη χαλαρότητα της στα τελευταία λεπτά και έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς, παραχωρώντας ισοπαλία 3-3 στη Γουέστ Χαμ, για την 5η αγωνιστική του αγγλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο προηγήθηκε από τα… αποδυτήρια με τον Σον (1′), ενώ έφτασε στο 3-0 μέσα στο πρώτο τέταρτο με δύο γκολ του Χάρι Κέιν (8′, 16′).

Στα τελευταία λεπτά οι «Σπερς», όμως, έριξαν αισθητά την απόδοση τους, με αποτέλεσμα η Γουέστ Χαμ να καταφέρει μέσα σε δέκα λεπτά να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να πάρει την ισοπαλία στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Νωρίτερα, στο 90ο λεπτό η Μπράιτον κατάφερε να «κλέψει» το βαθμό στο Λονδίνο στο ματς κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας (1-1).  Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Ζαχά στο 19ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 90′ ΜακΑλιστερ.