Η Λάτσιο επικράτησε 3-2 της Γιουβέντους και κατέκτησε το Σούπερ Καπ στην Ιταλία για τέταρτη φορά στην ιστορία της. Οι Λατσιάλι προηγήθηκαν 2-0 με τον Τσίρο Ιμόμπιλε να σκοράρει στο 32’ με πέναλτι και το 54’, όμως ισοφαρίστηκαν.

Ο Ντιμπάλα με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε στο 85’ και ισοφάρισε στο 90’ με αυστηρό πέναλτι, όμως η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι κατάφερε να κατακτήσει το τρόπαιο. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λουκάκου και ο Μούρτζα συνδυάστηκαν με τον τελευταίο να σημειώνει το τελικό 3-2.

Γιουβέντους: Μπουφόν, Μπαρτζάλι, Μπενατιά, Κιελίνι, Άλεξ Σάντρο, Κεντίρα, Πιάνιτς, Κουαδράδο, Ντιμπάλα, Μάντζουκιτς (72’ Μπερναρντέσκι), Ιγκουαϊν

Λάτσιο: Στρακόσια, Ουάλας, Ντε Φράι, Ράντου, Μπάστα (74’ Μάρουσιτς), Παρόλο, Λούκας Λέιβα (80’ Μούρτζα), Λουίς Αλμπέρτο, Λούλιτς (74’ Λουκάκου), Μιλίνκοβιτς, Ιμόμπιλε