Με εκτός έδρας ισοπαλία, κόντρα στην Ελλάς Βερόνα, ολοκλήρωσε τις εμφανίσεις της στο καμπιονάτο η Γιουβέντους.

Η πρωταθλήτρια Ιταλίας προηγήθηκε με τον Περέιρα στο 42ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 48′ ο αειθαλής Λούκα Τόνι, ο οποίος σημείωσε το 22ο τέρμα του στην εφετινή σεζόν και διεκδικεί τον τίτλο του πρώτου σκόρερ της διοργάνωσης.

Ο Γιορέντε έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Γιουβέντους, στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ο Τέβες στο 88’ είχε την ευκαιρία να καθαρίσει το ματς, αλλά ο Ράφαελ κατάφερε ν’ αποκρούσει το πέναλτι που εκτέλεσε.

Στο 92’ αποβλήθηκε ο Πέπε και ο Χουανίτο Γκόμεζ έκανε το 2-2 με κεφαλιά στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Βερόνα: Ράφαελ, Σάλα, Μόρας, Μάρκες, Αγκοστίνι, Γκρέκο (59’ Ομπάντι), Ταχτσίδης (85’ Σαβιόλα), Χάλφρεντσον, Γιάνκοβιτς (74’ Βαλότι), Τόνι, Γκόμεζ.

Γιουβέντους: Μπουφόν, Παντόιν, Ογκμπόνα, Μπονούτσι, Εβρά (59’ Λιστάινερ), Πογκμπά, Πίρλο, Μαρκίσιο (46’ Στουράρο), Περέιρα (78΄ Πέπε), Τέβεζ, Γιορέντε.