Μπράιτον και Γουέστ Χαμ κατάφεραν να πάρουν την ισοπαλία κόντρα στα φαβορί Λίβερπουλ και Νιούκαστλ, αμφότερες με το ίδιο σκορ (2-2), για την 8η αγωνιστική της Premier League.

Στο Μπράιτον η αντίπαλος της ΑΕΚ στους ομίλους του Europa League προηγήθηκε με τον Αντίγκρα (20′), αλλά στη συνέχεια η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ κατάφερε ν’ ανατρέψει το σκορ με δύο γκολ του Μο Σαλάχ (40′, 45′ πεν.).

Τελικά ο Ντανκ στο 78ο λεπτό κατάφερε να ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους. Η ομάδα του Ρομπέρτο Ντε Τσέρμπι αγωνίστηκε με τους: Βερμπρούγκεν, Φέλτμαν, Ντανκ, Ιγκόρ (63′ Φαν Χίκι), Μαρτς, Γκρος, Μπαλέμπα, Αντίγκρα, πέδρο (89′ Φάτι), Μιτόμα, Φέργκιουσον (60′ Γουέλμπεκ).

TA ΗΙGHLIGHTS ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΜΠΡΑΪΤΟΝ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Στο Λονδίνο η Γουέστ Χαμ, αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Europa League, στο ματς κόντρα στη Νιούκαστλ μπήκε δυνατά και προηγήθηκε με τον Σούτσεκ μόλις στο 8ο λεπτό. Η ομάδα της βόρειας Αγγλίας αντέδρασε και με δύο γκολ του Ισάκ (57′, 62′) κατάφερε να προηγηθεί με 2-1, αλλά στο 89′ ο Κούντους κατάφερε να χαρίσει το βαθμό της ισοπαλίας στα «σφυριά».

Ο Ντέιβιντ Μόιες χρησιμοποίησε τους εξής παίκτες: Αρεολά, Τσουφάλ, Ζουμά, Αγκέρ, Εμερσον, Σούτσεκ (76′ Κούντους), Αλβαρες, Μπόουεν, Γουόρντ-Πράουζ, Πακετά, Αντόνιο (75′ Μπενράχμα). Τέλος στο «Μολινό» Γουλβς και Άστον Βίλα μοιράστηκαν τους βαθμούς με 1-1.