Με τους τρεις βαθμούς της νίκης (3-2) απέδρασε την Κυριακή η Λίβερπουλ από την έδρα της ΚΠΡ, σε ένα παιχνίδι- θρίλερ, στο οποίο σημειώθηκαν τέσσερα γκολ μετά το 87′!

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Νταν στο 67ο λεπτό, ωστόσο η ουραγός της βαθμολογίας του αγγλικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου ισοφάρισε στο 87′ με τον Βάργκας.

Στο 90′ ο Κουτίνιο «έγραψε» το 2-1 για τη Λίβερπουλ, εντούτοις ο Βάργκας, με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 2-2, πριν έρθει ο Κόλκερ με νέο αυτογκόλ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να «κρεμάσει» την ομάδα του, διαμορφώνοντας το 3-2 υπέρ της ομάδας του Μέρσεϊσάιντ.