Στις καθυστερήσεις η Γουέστ Χαμ είχε την ευκαιρία να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας στο εντός έδρας ματς κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Premier League, αλλά ο Νταβίντ Ντε Χέα απέκρουσε το πέναλτι του Ναρκ Νομπλ, χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη με 2-1. Να σημειωθεί πως ο Ντέιβιντ Μόγιες έβαλε στο γήπεδο τον Νομπλ για να εκτελέσει το πέναλτι, αλλά η έμπνευση του δεν δικαιώθηκε.

Η ομάδα του Λονδίνου προηγήθηκε με γκολ του Βαράν (30′), ο Κριστιάνο Ρονάλντο ισοφάρισε πέντε λεπτά αργότερα και ο Τζέσι Λίνγκαρντ «εξιλεώθηκε» για το λάθος του στο ματς του Champions League κόντρα στην Γιούνγκ Μπόις, πετυχαίνοντας το γκολ της νίκης στο 89ο λεπτό.

Στο μεταξύ η Λέστερ συνέχισε τις μέτριες εμφανίσεις χάνοντας στην έδρα της Μπράιτον με 2-1.