Με γκολ του Αντονί Μαρσιάλ στο 54ο λεπτό, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε με νίκη 1-0 από την έδρα της Μπέρνλι και παραμένει στη δεύτερη θέση της Πρέμιερ Λιγκ μετά από 24 αγώνες.

Η Άρσεναλ νίκησε 4-1 την Κρίσταλ Πάλας πετυχαίνοντας 4 γκολ στα πρώτα 22 λεπτά, ενώ η Έβερτον έμεινε στο 1-1 με την Γουέστ Μπρομ στο ντεμπούτο του Θίο Γουόλκοτ, ο οποίος έβγαλε την ασίστ στο γκολ των γηπεδούχων.

Εκτός έμειναν οι Έλληνες Ντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ) και Κώστας Σταφυλίδης (Στόουκ), όμως αγωνίστηκε για πρώτη φορά μετά από 2,5 μήνες και μόλις για δεύτερη στη σεζόν ο Ορέστης Καρνέζης. Ο τερματοφύλακας της εθνικής ήταν βασικός με τη Γουότφορντ στην ήττα 2-0 από την Λέστερ, ενώ εκτός αποστολής έμεινε ο Χοσέ Χολέμπας.

Η 24η αγωνιστική:

Μπράιτον-Τσέλσι 0-4 (3′, 77′ Αζάρ, 6′ Γουίλιαν, 89′ Μόουζες)
Άρσεναλ-Κρίσταλ Πάλας 4-1 (6΄ Μονρεάλ, 10΄ Ιβόμπι, 13΄ Κοσιελνί, 22΄ Λακαζέτ – 78΄ Μιλιβόγεβιτς)
Μπέρνλι-Μάντσεστερ Γ. 0-1 (54΄ Μαρσιάλ)
Έβερτον-Γουέστ Μπρομ 1-1 (70΄ Νιάσε – 7΄ Ροντρίγκεζ)
Λέστερ-Γουότφορντ 2-0 (39΄πεν. Βάρντι, 90+1΄ Μαχρέζ)
Στόουκ Σίτι-Χάντερσφιλντ 2-0 (53΄ Άλεν, 69΄ Ντιούφ)
Γουέστ Χαμ-Μπόρνμουθ 1-1 (73΄ Ερνάντες – 71΄ Φρέιζερ)
Μάντσεστερ Σίτι-Νιούκαστλ 19:30