Μία ανάσα από την δεύτερη σερί νίκη της στη Serie A έφτασε η Μίλαν, ωστόσο, στις καθυστερήσεις ο Καλντερόνι «πήρε τη μπουκιά από το στόμα» των γηπεδούχων και χάρισε ένα σημαντικό βαθμό στην Λέτσε (2-2), στο προτελευταίο χρονικά ματς της 8ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Μιλάνου, στο ντεμπούτο του Στέφανο Πιόλι στον πάγκο της προηγήθηκε στο 20′ με τον  Τσαλχάνογλου, ενώ είχε πολλές ακόμη ευκαιρίες στο πρώτο μέρος για να πετύχει κι άλλα τέρματα.

Στο 62ο λεπτό ο Μπαμπακάρ ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, με τους οποίους αγωνίστηκε βασικός ο Παναγιώτης Ταχτσίδης και, παρά το γεγονός ότι ο Πιόντεκ στο 81′ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους «ροσονέρι», εν τέλει οι φίλαθλοι της Μίλαν έφυγαν με πικρία από το «Σαν Σίρο».

Γι’ αυτό υπεύθυνος ήταν ο Καλντερόνι, ο οποίος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων στέρησε το «τρίποντο» από τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.