Σαν να μην έφτανε η ήττα με 3-2 από την Παρί Σεν Ζερμέν στο Μόναχο, ο πρώτος προημιτελικός του Champions League άφησε κι άλλες «πληγές» στη Μπάγερν. Ο Νίκλας Ζίλε, ο οποίος αντικαταστάθηκε λίγο πριν τη λήξη του πρώτoυ ημιχρόνου, υπέστη θλάση στο μηρό και θα μείνει αρκετές εβδομάδες εκτός αγωνιστικών χώρων.

Όπως είναι προφανές, ο διεθνής σέντερ μπακ θα λείψει από τον αγώνα ρεβάνς των δύο ομάδων, την προσεχή Τρίτη (13/4) στο «Παρκ ντε Πρενς».

Παράλληλα, ο Λέον Γκορέτσκα που επίσης έγινε αλλαγή στο πρώτο ημίχρονο της χθεσινής αναμέτρησης, έχει υποστεί τράβηγμα και θα κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει τη ρεβάνς, ενώ θα λείψει σίγουρα από το σαββατιάτικο (10/4) ματς του γερμανικού πρωταθλήματος με την Ουνιόν Βερολίνου.

Υπενθυμίζεται ότι ο Χάνσι Φλικ δεν μπορεί να υπολογίζει τους επίσης τραυματίες Λεβαντόφσκι, Ντάγκλας Κόστα και Τολισό, καθώς και τον Γκνάμπρι που βρέθηκε θετικός στον κορωνοϊό.