Η κυριαρχία στα επιθετικά ριμπάουντ έκανε εύκολη τη ζωή στη Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία πανηγύρισε με «διπλό» τη δεύτερη διαδοχική νίκη της και τέταρτη στο σύνολο στην εφετινή Euroleague.

Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο πέρασε νικηφόρα με 75-60 από το Βελιγράδι, απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα, για την 7η αγωνιστική της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, δίνοντας ρεσιτάλ άμυνας στο τελευταίο δεκάλεπτο, όταν και περιόρισε τους γηπεδούχους στους 8 πόντους. Για τους Σέρβους, η αποψινή ήταν η πέμπτη εφετινή ήττα και δεύτερη εντός έδρας.

Κορυφαίος των Ισπανών ο Σέρχιο Γιουλ με 16 πόντους, ενώ ο Έντι Ταβάρες «γέμισε» τη ρακέτα με 11 πόντους και 9 ριμπάουντ. Από τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Μπίλι Μπάρον με 17 πόντους, ενώ ο Στράτος Περπέρογλου έμεινε στο παρκέ για 11 λεπτά με απολογισμό… 2 λάθη.