Τις πρώτες του νίκες στο εφετινό Champions League πέτυχαν την Τετάρτη τόσο η Τσέλσι όσο και Παρί Σεν Ζερμέν, αμφότερες μακριά από τα… σπίτια τους.

Μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τη Σεβίλλη στην πρεμιέρα του 5ου ομίλου (0-0) οι Λονδρέζοι πέρασαν με το εμφατικό 4-0 από την έδρα της Κράσνονταρ, η οποία παρέμεινε χωρίς νίκη (προηγήθηκε το 1-1 με την Ρεν).

Στο άλλο παιχνίδι που διεξήχθη στην Κωνσταντινούπολη η Παρί Σεν Ζερμέν με απόλυτο πρωταγωνιστή τον 20χρονο Μόιζε Κιν επιβλήθηκε με 2-0 της Μπασακσεχίρ (8ο γκρουπ) που μετρά δύο ήττες στο ξεκίνημα της διοργάνωσης.

Ο νεαρός διεθνής Ιταλός στράικερ πέτυχε και τα δύο τέρματα των Παριζιάνων στο δεύτερο ημίχρονο από ισάριθμες ασίστ του Μπαπέ, ενώ στα αρνητικά για τους πρωταιλητές Γαλλίας ήταν η αναγκαστική αλλαγή του Νεϊμάρ στο 26ο λεπτό λόγω τραυματισμού (την θέση του πήρε ο Σαράμπια).