Με το καλημέρα, έδειξε τα δόντια της η ομάδα της ΜΕΝΤ, επικρατώντας του Ζέφυρου με 87-62 σκορ στην πρεμιέρα της Γ’ Εθνικής μπάσκετ ανδρών.
Οι γηπεδούχοι από το πρώτο δεκάλεπτο με επιθετική πολυφωνία και συνέπεια στην άμυνα, επέβαλαν το ρυθμό τους από το πρώτο κιόλας λεπτό.
Η νέα ομάδα της ΜΕΝΤ, που «χτίστηκε» με μεγάλη προσοχή και μελέτη από τον τεχνικό διευθυντή Γιάννη Γιαννούλη, τη στήριξη του Προέδρου Κώστα Μπουλιώνη, σε συνδυασμό με την προπονητική ενίσχυση του Γιώργου Καραμουσαλίδη, κατάφερε να φτάσει στο επιθυμητό αποτέλεσμα,μπροστά σε ένα γήπεδο ασφυκτικά γεμάτο.

ΜΕΝΤ: (Καραμουσαλίδης – Κεραμιδάς): Ζεϊμπέκης 6 (2), Ντισλής 21 (5), Μιχαηλίδης 17 (1), Μιτακίδης, Νικολούδης 24 (5), Παπαδόπουλος 6, Κατσούλης 3 (1), Χατζηλάμπρου, Αξεχέρογλου, Καρανώτας 9 (1), Βελέντζας, Μανδράς.

ΖΕΦΥΡΟΣ: (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος, Καλπαξίδης 10, Φωτιάδης, Ματενίδης 5 (1), Γιαννάκης, Τσάμογλου, Κανάρας 5 (1), Φαρμάκης, Τσιόγκας 16, Βούλγαρης 12, Ζωγράφος, Τιούντος 8.