Την δεύτερη ήττα του σε τρία ματς γνώρισε τα ξημερώματα το Μιλγουόκι που ηττήθηκε στη Νέα Υόρκη από τους Νικς με 130-110. Χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν ότι οι Μπακς είχαν 7/38 τρίποντα (18,4%), ενώ οι Νικς σούταραν με ποσοστό 59,3% (16/27 τρίποντα).

Ο Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 27 πόντους (8/10 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 8/13 βολές), 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 32 λεπτά συμμετοχής. O Μίντλετον ακολούθησε με 22 πόντους (7/12 δίποντα, 1/6 τρίποντα, 5/5 βολές), 4 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 33 λεπτά συμμετοχής.

Στην αναμέτρηση αγωνίστηκε για 5 λεπτά και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, που δεν επιχείρησε σουτ και μάζεψε 2 ριμπάουντ.

Όσον αφορά στους νικητές, ο Τζούλιους Ραντλ ήταν εξαιρετικός και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 29 πόντους (5/12 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 10/11 βολές), 14 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 μπλοκ σε 37 λεπτά συμμετοχής, ενώ άξιος συμπαραστάτης του ήταν ο Έλφριντ Πέιτον με 27 πόντους (9/13 δίποντα, 3/3 τρίποντα), 3 ριμπάουντ και 7 ασίστ.