Έναν από τους συναρπαστικότερους αγώνες στο εφετινό πρωτάθλημα του ΝΒΑ, παρακολούθησαν οι φίλοι του μπάσκετ τα ξημερώματα. Με πρωταγωνιστή τον Τζέισον Τέιτουμ, ο οποίος τελείωσε την αναμέτρηση με 34 πόντους και 19 ριμπάουντ (σ.σ. ρεκόρ καριέρας), οι Σέλτικς νίκησαν στην παράταση τους Ουόριορς με 121-118.

Πολύ καλή απόδοση για τους νικητές, είχαν επίσης, οι Αλ Χόρφορντ με 20 πόντους και 10 ριμπάουντ, Μάρκους Σμαρτ (18π.) και Τζέιλεν Μπράουν (16π), ο οποίος σημείωσε και το τρίποντο της ισοφάρισης σε 106-106, στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Οι Σέλτικς και οι Ουόριορς, μετρούν πλέον από μία νίκη στις εφετινές τους αναμετρήσεις στην κανονική περίοδο.

Από την ομάδα του Γκόλντεν Στέϊτ, ξεχώρισαν ο Στεφ Κάρι με 29 πόντους και οι Κλέι Τόμπσον και Πουλ, οι οποίοι πέτυχαν από 24 πόντους.