Euroleague: Την 12η αγωνιστική η πρώτη μάχη των δύο «αιωνίων»

Euroleague: Την 12η αγωνιστική η πρώτη μάχη των δύο «αιωνίων»

Ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός θα περιμένουν αρκετό καιρό για το πρώτο ντέρμπι «αιωνίων» της Euroleague την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο. Όπως ανακοίνωσε η Euroleague, οι δύο ελληνικές ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες τη 12η αγωνιστική στο ΟΑΚΑ (6/12).

Aναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα των δύο ελληνικών ομάδων στη διοργάνωση:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

   1η Αγωνιστική  (3/10):  Βιλερμπάν (Γαλλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

   2η Αγωνιστική (11/10):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Βαλένθια (Ισπανία)

   3η Αγωνιστική (18/10):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

   4η Αγωνιστική (25/10):  Μπασκόνια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

   5η Αγωνιστική (30/10):  ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

   6η Αγωνιστική  (1/11):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

   7η Αγωνιστική  (7/11):  ΟΛΥΜΠΑΚΟΣ-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

   8η Αγωνιστική (15/11):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)

   9η Αγωνιστική (19/11):  Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  10η Αγωνιστική (21/11):  Αλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  11η Αγωνιστική (29/11):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)

  12η Αγωνιστική  (6/12):  ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  13η Αγωνιστική (12/12):  Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  14η Αγωνιστική (18/12):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Κίμκι (Ρωσία)

  15η Αγωνιστική (20/12):  Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  16η Αγωνιστική (22/12):  Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  17η Αγωνιστική   (2/1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)

  18η Αγωνιστική  (10/1):  Βαλένθια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  19η Αγωνιστική  (14/1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Αλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

  20η Αγωνιστική  (17/1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

  21η Αγωνιστική  (23/1):  Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  22η Αγωνιστική  (30/1):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Μπασκόνια (Ισπανία)

  23η Αγωνιστική   (4/2):  Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  24η Αγωνιστική   (6/2):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

  25η Αγωνιστική  (20/2):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Βιλερμπάν (Γαλλία)

  26η Αγωνιστική  (27/2):  Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  27η Αγωνιστική   (3/3):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

  28η Αγωνιστική   (6/3):  Αναντολού Εφές (Τουρκία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  29η Αγωνιστική  (12/3):  Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  30η Αγωνιστική  (20/3):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

  31η Αγωνιστική  (24/3):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

  32η Αγωνιστική  (27/3):  Κίμκι (Ρωσία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  33η Αγωνιστική   (2/4):  Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

  34η Αγωνιστική   (9/4):  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

1η Αγωνιστική   (4/10): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

2η Αγωνιστική  (10/10): Βιλερμπάν (Γαλλά)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

3η Αγωνιστική  (17/10): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Αρμάνια Μιλάνο (Ιταλία)

4η Αγωνιστική  (24/10): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

5η αγωνιστική  (29/10): Kίμκι (Ρωσία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

6η αγωνιστική  (31/10): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

7η αγωνιστική   (8/11): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Βαλένθια (Ισπανία)

8η αγωνιστική  (14/11): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)

9η αγωνιστική  (19/11): Ζάλγκιρις Κάουνας (Λιθουανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

10η αγωνιστική (22/11): Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

11η αγωνιστική (28/11): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Μπασκόνια (Ισπανία)

12η αγωνιστική  (6/12): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

13η αγωνιστική (13/12): Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

14η αγωνιστική (17/12): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)

15η αγωνιστική (19/12): Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

16η αγωνιστική (26/12): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

17η αγωνιστική   (2/1): ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

18η αγωνιστική   (9/1): Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

19η αγωνιστική  (15/1): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

20η αγωνιστική  (17/1): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

21η αγωνιστική  (24/1): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ- Βιλερμπάν (Γαλλία)

22η αγωνιστική  (31/1): Βαλένθια (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

23η αγωνιστική   (5/2): Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

24η αγωνιστική   (7/2): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

25η αγωνιστική  (21/2): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)

26η αγωνιστική  (28/2): Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

27η αγωνιστική   (3/3): ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

28η αγωνιστική   (5/3): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

29η αγωνιστική  (13/3): Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

30η αγωνιστική  (19/3): Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

31η αγωνιστική  (25/3): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Κίμκι (Ρωσία)

32η αγωνιστική  (27/3): Αναντολού Εφές (Τουρκία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

33η αγωνιστική   (3/4): ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

34η αγωνιστική  (10/4): Μπασκόνια (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Τελευταία ενημέρωση: Παρασκευή, 19 Ιουλίου 2019, 17:12