Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε και επί πολωνικού εδάφους από την Άρκα Γκντίνια και είδε το εφετινό ευρωπαϊκό ταξίδι του να ολοκληρώνεται. Η ομάδα της Ελένης Καπογιάννη «έπεσε» με το τελικό 67-63, στη ρεβάνς των πλέι οφ του EuroCup Γυναικών και σε συνδυασμό με την ήττα στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα στο κλειστό του Χολαργού (56-66) είπε «αντίο» στη διοργάνωση.

Δίχως το μακρινό σουτ (2/18 τρίποντα) και με χαμένη τη μάχη των ριμπάουντ (36 έναντι 46), ο Παναθηναϊκός δεν είχε τύχη στην αντίπαλη έδρα, βρέθηκε από το δεύτερο δεκάλεπτο πίσω στο σκορ και παρά το ξέσπασμα του στην τρίτη περίοδο δεν είχε την απαιτούμενη διάρκεια στην επίθεση μέχρι το φινάλε για την υπέρβαση.

Από την ελληνική ομάδα «έλαμψε» η Τζάσμιν Τζόουνς με 31 πόντους και 6 ριμπάουντ, αλλά δεν ήταν αρκετή για μία τεράστια ανατροπή.

Τα δεκάλεπτα: 10-13, 33-26, 47-45, 67-63

Παναθηναϊκός (Ελένη Καπογιάννη): Αλέιν 9, Τσβίτκοβιτς 12 (1), Τζόουνς 31, Παυλοπούλου 2, Σταμολάμπρου 7 (1), Αλεξανδρή, Χαιριστανίδου, Σωτηρίου, Θεοδωρομανωλάκη 2.