Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να πάρει τη ρεβάνς από την Όλντενμπουργκ στη Γερμανία και γνώρισε την ήττα με 83-71. Ο Σούλης Μαρκόπουλος έδωσε συγχαρητήρια στους νικητές και απέδωσε την ήττα στα μεγάλα σουτ που δέχθηκε η ομάδα του στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου.

Αναλυτικά: «Συγχαρητήρια στην Όλντενμπουργκ, ήταν καλύτερη και νίκησε δίκαια. Της εύχομαι καλή επιτυχία και να προκριθεί στους “16”. Ήρθαμε, πιστεύοντας ότι μπορούμε να πάρουμε ένα θετικό αποτέλεσα, παρά την ήττα μας στη Θεσσαλονίκη.

Ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι, πιστεύω ότι είχαμε τον έλεγχο στο ρυθμό του αγώνα, μέχρι τα τελευταία δύο λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Εκεί, κάναμε μερικά σημαντικά λάθη και η Όλντενμπουργκ πήρε μία διαφορά 9 πόντων. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, η Όλντενμπουργκ έβαλε ορισμένα μεγάλα σουτ, πήρε πολύ μεγάλη διαφορά και ουσιαστικά εκεί τελείωσε το παιχνίδι και απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα».