Χωρίς νικήτρια (1-1) ολοκληρώθηκε η συνάντηση της πρωτοπόρου ΑΕΛ με την ΑΕΚ Β, στο κλείσιμο της 15ης αγωνιστικής στον Α’ όμιλο της Super League 2.

Οι παίκτες του Κούστα άνοιξαν τις αποστάσεις στο σκορ με κεφαλιά του Χριστόπουλου στο 51ο λεπτό, αλλά με τον ίδιο τρόπο ο Όγκμποε ισοφάρισε στο 68′ για την οικοδέσποινα.

Ευκαιρία είχε η ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο (18′) για να αποκτήσει εκείνη το προβάδισμα, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Θ. Παπαγεωργίου η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Γκίνη.

Έτσι η ομάδα του Δερμιτζάκη… ξέφυγε ένα βαθμό (28 έναντι 27) στην κορυφή της βαθμολογίας από τον Λεβαδειακό, που περιορίστηκε σε ισοπαλία χωρίς σκορ στην επίσκεψή του στην Κοζάνη.

Νωρίτερα με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, πρώτα (6′) με τον Παπαστεριανό και στην επανάληψη (50′) με τον Μπούση, ο Καμπανιακός κέρδισε με σκορ 2-0 τον ΠΑΟΚ Β’. Οι νικητές είχαν ευκαιρία να επεκτείνουν το σκορ στο 65′, αλλά στην κεφαλιά του Γιουκούδη η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

13. Αλμωπός Αριδαίας 0 -0αγ.

* Η ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας έχει αποβληθεί από το Πρωτάθλημα Super League 2, 2023-24 με απόφαση του Δ.Σ. της Διοργανώτριας (26.9.23).