Europa League: Η κλήρωση του γ΄ προκριματικού γύρου

Πρώτη καταχώρηση: Δευτέρα, 22 Ιουλίου 2019, 17:20
Europa League: Η κλήρωση του γ΄ προκριματικού γύρου

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Νιόν της Ελβετίας η κλήρωση για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League. Οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 8 Αυγούστου και οι ρεβάνς στις 15 του μήνα. Τα ζευγάρια που προέκυψαν έχουν ως εξής:

Μονοπάτι πρωταθλητών

Ηττημένος ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) ή Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) - HB Τόρσαβν (Νησιά Φερόε) ή Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)

Ηττημένος Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) ή Κλουζ (Ρουμανία) - Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) ή Σούντουβα (Λιθουανία)

Αραράτ (Αρμενία) ή Λίκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) - Ηττημένος Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) ή Σαμπουρτάλο (Γεωργία)

Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) ή Ρίγα (Λετονία) - Ηττημένος Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) ή Ελσίνκι (Φινλανδία)

Βαλούρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) ή Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) - Ηττημένος Κοπεγχάγη (Δανία) ή Δε Νιού Σέιντς (Ουαλία)

Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)*- Ηττημένος ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία) ή Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) ή Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) - Ηττημένος Σέλτικ (Σκωτία) ή Νόμε Κάλιου (Εσθονία)

FC Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) ή Αστάνα (Καζακστάν) - Ηττημένος Βαλέτα (Μάλτα) ή Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)

Παρτιζάνι (Αλβανία) ή Σερίφ Τιράσπολ (Μολδαβία) - Ηττημένος Μάριμπορ (Σλοβενία) ή ΑΪΚ (Σουηδία)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία) ή Φερονικέλι (Κόσοβο) - Ηττημένος Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) ή Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

* Ο ηττημένος του ζευγαριού Σαράγεβο-Σέλτικ για τον α΄ προκριματικό γύρο του Champions League προκρίθηκε χωρίς αγώνα στον τρίτο προκριματικό γύρο.

Βασικό μονοπάτι

Νόρκεπινγκ (Σουηδία) ή Λιεπάγια (Λετονία) - Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) ή Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Τορίνο (Ιταλία) ή Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) - Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) ή Έσμπιεργκ (Δανία)

Αντβέρπ (Βέλγιο) - Ηττημένος Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) ή ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) - Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) ή Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Φέγενορντ (Ολλανδία) - Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν) ή Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)

Λέχια Γκντανσκ (Πολωνία) ή Μπρόντμπι (Δανία) - Μπράγκα (Πορτογαλία)

Μόλντε (Νορβηγία) ή Τσουκαρίτσκι (Σερβία) - ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ) ή ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) ή Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) - Στρασμπούρ (Γαλλία) ή Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)

Τουν (Ελβετία) - Σπαρτάκ Μόσχας (Ρωσία)

Αλασκέρτ (Αρμενία) ή Στεάουα (Ρουμανία) - Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) ή Ορντάμπασι Σιμκέντ (Καζακστάν)

Πιούνικ (Αρμενία) ή Γιάμπλονετς (Τσεχία) - Γουλβς (Αγγλία) ή Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)

Μίντιλαντ (Δανία) - Ρέιντζερς (Σκωτία) ή Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)

Μάριουπολ (Ουκρανία) - Αλκμάαρ (Ολλανδία) ή Χάκεν (Σουηδία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) ή Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Γάνδη (Βέλγιο) ή Βιτορούλ (Ρουμανία)

Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία) ή Κουόπιο (Φινλανδία) - Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) ή ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) ή Στουρμ Γκρατς (Αυστρία) - Ηττημένος Αϊντχόφεν (Ολλανδία) ή Βασιλεία (Ελβετία)

Ριέκα (Κροατία) - Τσιχούρα Σατσχέρε (Γεωργία) ή Αμπερντίν (Σκωτία)

Βέντσπιλς (Λετονία) ή Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) - Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) ή Γκιμαράες (Πορτογαλία)

Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) ή Βαντούζ (Λιχτενστάιν) - Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) ή Αϊντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία)

Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) ή Παρτιζάν (Σερβία) - Μαλατιασπόρ (Τουρκία) ή Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία)

Ντομζάλε (Σλοβενία) ή Μάλμε (Σουηδία) - Ουτρέχτη (Ολλανδία) ή Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) ή Όσιγεκ (Κροατία) - Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) ή Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)

Άρσεναλ Τούλα (Ρωσία) ή Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Μπνέι Γέχουντα (Ισραήλ)

Λουκέρνη (Ελβετία) ή KI Κλακσβικ (Νησιά Φαρόε) - Εσπανιόλ (Ισπανία) ή Στιάρναν (Ισλανδία)

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία) - Τραμπζονσπόρ (Τουρκία)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) ή Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία) - ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

Τελευταία ενημέρωση: Δευτέρα, 22 Ιουλίου 2019, 17:22