Την ήττα με 2-1 σκορ γνώρισε η ΑΕΚ από την πιο έτοιμη Τρέντσιν στο δεύτερο φιλικό της επί πολωνικού εδάφους.

Η ομάδα του Μιγκέλ Καρντόσο ήταν κακή στο πρώτο ημίχρονο, είχε όμως την ευκαιρία να προηγηθεί αλλά την έχασε ο Μάνταλος, αστοχώντας στο πέναλτι που εκτέλεσε στο 44ο λεπτό, καθώς η εκτέλεσή του έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση εμφανίστηκε βελτιωμένη, «πλήρωσε» όμως δύο κακές στιγμές στην ανασταλτική λειτουργία της, που προήλθαν από λάθη των Σιμόες και Μπότου.

Η ομάδα από τη Σλοβακία προηγήθηκε στο 79΄ με τον Ντεπέτρις και διπλασίασε στο 88΄ με τον Μπουκαρί για να μειώσει απλώς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπότος.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Τσιντώτας (46΄ Μπάρκας), Παουλίνιο, Τσιγκρίνσκι (46΄ Βράνιες), Οικονόμου (46΄ Σβάρνας), Χουλτ (66΄ Λόπες), Σιμάο (80΄ Μπότος), Κρίστισιτς (46΄ Γαλανόπουλος), Ντέλετιτς (46΄ Κλωναρίδης), Σαμπανάτζοβιτς (46΄ Σιμόες), Μάνταλος, Λιβάια (66΄ Γιακουμάκης).