Σπουδαίες αναμετρήσεις στην 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League

Σπουδαίες αναμετρήσεις στην 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League
Σπουδαία παιχνίδια περιλαμβάνει η 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League με το ενδιαφέρον σε ότι αφορά την χώρα μας να στρέφεται στην δύσκολη αποστολή της ΑΕΚ, που θα αντιμετωπίσει τη Μπάγερν στο Μόναχο (7/11, 22:00, COSMOTE SPORT 1 HD).

Στο άλλο ματς του 5ου ομίλου της διοργάνωσης, η Μπενφίκα φιλοξενεί τον Άγιαξ στη Λισσαβόνα και θέλει μόνο τη νίκη για να διεκδικήσει τη δεύτερη θέση του ομίλου.

Από εκεί και πέρα το πρόγραμμα περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, όπως αυτό της Γιουβέντους με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Τορίνο. Η πρωταθλήτρια Ιταλίας είχε νικήσει, την προηγούμενη αγωνιστική μέσα στο «Ολντ Τράφορντ», και θέλει μια ακόμη νίκη, αλλά η αποστολή της μόνο εύκολη δεν θα είναι. Σπουδαίο παιχνίδι αναμένεται να γίνει και στο Μιλάνο, με την Ίντερ να υποδέχεται την Μπαρτσελόνα, ενώ με μεγάλο ενδιαφέρον αναμένεται και το ματς στη Μαδρίτη, με την Ατλέτικο να φιλοξενεί τη Ντόρτμουντ.

Η 4η αγωνιστική:

Τρίτη 6 Νοεμβρίου

1ος Όμιλος

19:55 COSMOTE SPORT 3 HD Μονακό-Μπριζ
22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Ατλέτικο Μαδρίτης-Ντόρτμουντ

Βαθμολογία

Ντόρτμουντ 9 (8-0)
Ατλέτικο Μαδρίτης 6 (5-6)
Μονακό 1 (2-6)
Μπριζ 1 (2-5)

2ος Όμιλος

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Τότεναμ-Αϊντχόφεν
22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Ίντερ-Μπαρτσελόνα

Βαθμολογία

Μπαρτσελόνα 9 (10-2)
Ίντερ 6 (4-4)
Τότεναμ 1 (5-8)
Αϊντχόφεν 1 (3-8)

3ος Όμιλος

19:55 COSMOTE SPORT 2 HD Ερυθρός Αστέρας-Λίβερπουλ
22:00 COSMOTE SPORT 5 HD Νάπολι-Παρί Σεν Ζερμέν

Βαθμολογία

Λίβερπουλ 6 (7-3)
Νάπολι 5 (3-2)
Παρί Σεν Ζερμέν 4 (10-6)
Ερυθρός Αστέρας 1 (1-10)

4ος Όμιλος

22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Σάλκε-Γαλατάσαραϊ
22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Πόρτο-Λοκομοτίβ Μόσχας

Βαθμολογία

Πόρτο 7 (5-2)
Σάλκε 5 (2-1)
Γαλατάσαραϊ 4 (3-1)
Λοκομοτίβ Μόσχας 0 (1-7)

Τετάρτη 7 Νοεμβρίου

5ος Όμιλος

22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Μπενφίκα-Άγιαξ
22:00 COSMOTE SPORT 1 HD Μπάγερν Μονάχου-ΑΕΚ

Βαθμολογία

Άγιαξ 7 (5-1)
Μπάγερν Μονάχου 7 (5-1)
Μπενφίκα 3 (3-5)
ΑΕΚ 0 (2-8)

6ος Όμιλος

22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Λιόν-Χόφενχαϊμ
22:00 COSMOTE SPORT 8 HD Μάντσεστερ Σίτι-Σαχτάρ Ντονέτσκ

Βαθμολογία

Μάντσεστερ Σίτι 6 (6-3)
Λιόν 5 (7-6)
Χοφενχάιμ 2 (6-7)
Σαχτάρ Ντόνετσκ 2 (4-7)

7ος Όμιλος

19:55 COSMOTE SPORT 3 HD ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ρόμα
22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Βικτόρια Πλζεν-Ρεάλ Μαδρίτης

Βαθμολογία

Ρεάλ Μαδρίτης 6 (5-2)
Ρόμα 6 (8-3)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας 4 (3-5)
Βικτόρια Πλζεν 1 (3-9)

8ος Όμιλος

19:55 COSMOTE SPORT 4 HD Βαλένθια-Γιουνγκ Μπόις
22:00 COSMOTE SPORT 5 HD Γιουβέντους-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Βαθμολογία

Γιουβέντους 9 (6-0)
Μάντσεστερ Γ. 4 (3-1)
Βαλένθια 2 (1-3)
Γιουνγκ Μπόις 1 (1-7)

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 6 Νοεμβρίου 2018, 17:12