Πικρή γεύση αφήνει στον Άρη το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, όπως τόνισε ο Άκης Μάντζιος, μετά το τέλος του αγώνα στο «Καραϊσκάκη», όπου οι Θεσσαλονικείς, αν και αγωνίστηκαν με παίκτη παραπάνω για περισσότερο από ένα ημίχρονο, δεν κατάφεραν να αποφύγουν την ήττα με 1-0 σκορ.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο τεχνικός των κιτρινόμαυρων στην κάμερα της NOVA:

«Το πρώτο ημίχρονο ήταν για εμάς μέτριο, άνευρο. Δεν είχαμε την ένταση που έπρεπε να έχουμε, όπως είχαμε σε άλλα παιχνίδια και δεχτήκαμε ένα μέτριο γκολ για το επίπεδο μας.

Από κει και πέρα είχαμε φάσεις, δεν απειληθήκαμε, είχαμε στο δεύτερο ημίχρονο την κατοχή με επιπλέον παίκτη, σε 2-3 περιπτώσεις γυρίσαμε ορθολογικά τη μπάλα όμως δεν καταφέραμε να σκοράρουμε.

Μας μένει μια απογοήτευση. Ετοιμαζόμαστε για να κερδίσουμε το επόμενο παιχνίδι», ανέφερε ο προπονητής των «κιτρινόμαυρων».