Με νίκη ξεκίνησε η Εθνική ομάδα Νέων τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της στον 13ο προκριματικό όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U19, καθώς επικράτησε με το ευρύ 4-0 του Γιβραλτάρ στη Στάρα Ζαγκόρα της Βουλγαρίας.
Η ομάδα του Γιάννη Γκούμα προηγήθηκε πολύ νωρίς με τον Τζήμα στο 3′ και στο 14′ πέτυχε το 2-0 με τον Βοϊλή, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με δύο γκολ του Δημήτρη Εμμανουηλίδη, ένα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου κι άλλο ένα στο 86ο λεπτό.

Επόμενος αντίπαλος της Ελλάδας είναι η Ρουμανία, την οποία θα αντιμετωπίσει το Σάββατο (17/11).

Ελλάδα: Χριστογεώργος, Λυρατζής, Τσαούσης (85΄ Νεοφυτίδης), Μιχαηλίδης, Αντζουλάς, Εμμανουηλίδης, Μελιόπουλος (85΄ Λιάβας), Μπότος (60΄ Κουτσουπιάς), Βοϊλής, Τζήμας (69΄ Δούμτσης), Μαρίνος (61΄ Γαϊτανίδης).