Europa League: Ξεκίνησε ο β’ προκριματικός γύρος

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 17 Σεπτεμβρίου 2020, 03:55
Europa League: Ξεκίνησε ο β’ προκριματικός γύρος

Την πολωνική Λεχ Πόζναν θα κληθεί να αντιμετωπίσει ο ΟΦΗ, σε περίπτωση που το βράδυ της Πέμπτης (17/09, 20:00) ξεπεράσει το εμπόδιο του Απόλλωνα Λεμεσού στο «Γεντί Κουλέ» στο νοκ άουτ αγώνα του Β΄ προκριματικού γύρου του Europa League.

Οι Πολωνοί με τα γκολ του Πορτογάλου Πέδρο Τίμπα στο 55΄ και των 18χρονων Γιακούμπ Καμίνσκι στο 89΄ και Φιλίπ Μαρτσβίνσκι στο 90΄+3 επικράτησαν με 3-0 της Χάμαρμπι στην Στοκχόλμη και πήραν το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση της διοργάνωσης. Οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Άντερσεν στο 63ο λεπτό.

Τα αποτελέσματα του Β` προκριματικού γύρου του Europa League έχουν ως εξής:

Προγκρές (Λουξεμβούργο) - Βίλεμ (Ολλανδία) 0-5

Χάμαρμπι (Σουηδία) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία) 0-3

B36 Τόρσχαβν (Νησιά Φαρόε) - TNS (Ουαλία) 5-4 πεν. (κ.αγ. 1-1, παρ. 2-2)

Πέμπτη 17 Σεπτεμβρίου

Ίντερ Εσκάλντες (Ανδόρα) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

Κουόπιο (Φινλανδία) - Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)

Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) - Φλοριάνα (Μάλτα)

Ρίγα (Λετονία) - Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο)

Τζουργκάρντεν (Σουηδία) - Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) - KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Σίλεκς (Βόρεια Μακεδονία) - Ντρίτα (Κόσοβο)

Αστάνα (Καζακστάν) - Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)

Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία) - Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Κόνας Κουέι Νόμαντς (Ουαλία) - Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)

Χάμαρμπι (Σουηδία) - Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)

Μπάτσκα Τόπολα (Σερβία) - Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)

Σφιντούλ Γκεόργκε Σουρουτσένι (Μολδαβία) - Παρτιζάν (Σερβία)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) - Τότεναμ (Αγγλία)

Χόνβεντ (Ουγγαρία) - Μάλμε (Σουηδία)

Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ) - Ρέιντζερς (Σκωτία)

Ρένοβα (Βόρεια Μακεδονία) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) - Γιάμπλονετς (Τσεχία)

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) - Μίλαν (Ιταλία)

Καϊσάρ Κιζιλόρντα (Καζακστάν) - ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)

Λοκομοτίβ Τιφλίδας (Γεωργία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία)

Κοουλρέιν (Βόρεια Ιρλανδία) - Μάδεργουελ (Σκωτία)

Τέουτα (Αλβανία) - Γρανάδα (Ισπανία)

Βίκινγκ (Νορβηγία) - Αμπερντίν (Σκωτία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)

Λάτσι (Αλβανία) - Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)

Βέντσπιλς (Λετονία) - Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Σερβέτ (Ελβετία) - Ρεμς (Γαλλία)

Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) - Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Πιάστ Γκλίβιτσε (Πολωνία) - Χάρτμπεργκ (Αυστρία)

Χιμπέρνιανς (Μάλτα) - Φεχέρβαρ (Ουγγαρία)

Μούρα (Σλοβενία) - Άαρχους (Δανία)

Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) - Γαλατασαράι (Τουρκία)

Γκέτεμποργκ (Σουηδία) - Κοπεγχάγη (Δανία)

ΟΦΗ (ΕΛΛΑΔΑ) - Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)

Μπάλα (Ουαλία) - Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)

Μποτοσάνι (Ρουμανία) - Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)

Άρης (ΕΛΛΑΔΑ) - Κόλος Κοβαλίβκα (Ουκρανία)

Ριτεριάι (Λιθουανία) - Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)

Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Ρίο Άβε (Πορτογαλία)

Κουκές (Αλβανία) - Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)

Όσιγεκ (Κροατία) - Βασιλεία (Ελβετία)

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) - Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία)

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 17 Σεπτεμβρίου 2020, 03:55