Η Τορίνο υποχρέωσε σε ισοπαλία 1-1 στο Πιεμόντε, στην επανέναρξη της Serie A και σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική του καμπιονάτο. Μάλιστα, οι «παρμέντσι» θα πρέπει να αισθάνονται και τυχεροί που έφυγαν με βαθμό, καθώς η «γκρανάτα» έχασε πέναλτι με τον Μπελότι στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Τορίνο προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με κεφαλιά του Ενκουλού ύστερα από κόρνερ του Μπερενγκέρ. Στο 31΄ όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τον Κούτσκα, ύστερα από έξοχη προσπάθεια του Ζερβινιό. Στο 48΄ ο Μπελότι έστησε την μπάλα στα 11 βήματα, αλλά το χτύπημά του αποκρούστηκε από τον Σέπε και το 1-1 έμεινε ως το τέλος.

Η 25η αγωνιστική:

Μπρέσια-Νάπολι 1-2 (26΄ Κάντσελορ – 50΄ πεν. Ινσίνιε, 54΄ Φαμπιάν Ρουίθ)

Μπολόνια-Ουντινέζε 1-1 (90+2΄ Παλάσιο – 33΄ Οκάκα)

ΣΠΑΛ-Γιουβέντους 1-2 (69΄ πεν. Πετάνια – 39΄ Ρονάλντο, 60΄ Ράμσεϊ)

Φιορεντίνα-Μίλαν 1-1 (85΄ πεν. Πούλγκαρ – 56΄ Ρέμπιτς)

Τζένοα-Λάτσιο 2-3 (57΄ Κασάτα, 89΄ πεν. Κρισίτο – 2΄ Μάρουσιτς, 51΄ Ιμόμπιλε, 71΄ Κατάλντι)

Ρόμα-Λέτσε 4-0 (13΄ Ουντέρ, 37΄ Μχιταριάν, 69΄ Τζέκο, 80΄ Κολάροφ)

Τορίνο-Πάρμα 1-1 (15΄ Ενκουλού – 31΄ Κούτσκα)

Βερόνα-Κάλιαρι 22:45

Αταλάντα-Σασουόλο 21/6 (20:30)

Ίντερ-Σαμπντόρια 21/6 (22:45)