Φαρδιά πλατιά την υπογραφή του Ταξιάρχη Φούντα φέρει η νίκη της DC Γιουνάϊτεντ κόντρα στους Ορλάνο Πάιρατς για το MLS.

Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Ούρσο Τζούνιορ και μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα κρατούσαν την νίκη στα… πόδια τους.

Όμως, στο 91ο λεπτό ο Ντάρκιν ισοφάρισε σε 1-1 και όλα έδειχναν ότι το ντεμπούτο του Γουέιν Ρούνεϊ στον πάγκο τους θα συνδυαστεί με απώλεια βαθμών.

Άπαντες όμως λογάριαζαν χωρίς τον… Ταξιάρχη Φούντα.

Κι αυτό γιατί ο διεθνής στράικερ στην τελευταία φάση του αγώνα σκόραρε για 11η φορά στο εφετινό πρωτάθλημα και χάρισε ένα απίστευτο «τρίποντο» στην ομάδα του, προσφέροντας παράλληλα και την πρώτη νίκη στον άλλοτε αστέρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ο οποίος, έστω και με μπόλικο άγχος, έκανε ποδαρικό με το… δεξί στον πάγκο της DC Γιουνάιτεντ.