Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν τη Δευτέρα στο Δημοτικό Στάδιο Πύργου ο Πανηλειακός και ο Παναιγιάλειος, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 σκορ στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Football League.

Το ντέρμπι της Πελοποννήσου κρίθηκε στα πρώτα λεπτά του ματς. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό με τον Φλίγκο, ωστόσο στο 10ο λεπτό απάντησαν οι γηπεδούχοι ισοφαρίζοντας με τον Κωνσταντινίδη.

Πανηλειακός-Παναιγιάλειος 1-1

(10′ Κωνσταντινίδης-5′ Φλίγκος)

Πανηλειακός: Πίτκας, Θωμόπουλος, Λίτσος, Κοτσώνης, Σαραμαντάς, Γανωτής (46′ Σουλελές), Νάστος, Λιόσης, Μπιτάνγκ, Κωνσταντινίδης (84′ Πίγκλα), Μίλιεβιτς (75′ Σταματής).

Παναιγιάλειος: Ανδρούτσος, Σανδραβέλης, Ιωάννου, Ακπαρίδης, Παπαχρήστος (80′ Ρεκλείτης), Αργυρόπουλος (67′ Σκαρτσίλας), Γκούμας (50′ Τ. Παπαδόπουλος), Γκοτσούλιας, Αλεξάντροβιτς, Μπούνας, Φλίγκος.