Η Παναχαϊκή ξεπέρασε την ήττα από την ΑΕΚ, καθώς επικράτησε 2-1 της Επισκοπής σε εξ αναβολής εκτός έδρας παιχνίδι για την 3η αγωνιστική της Football League. Οι Αχαιοί με τη νίκη τους έφτασαν τους 12 βαθμούς και μείωσαν στον πόντο τη διαφορά τους από τον Απόλλωνα και στους 3 από την πρωτοπόρο ΑΕΚ.

Στο 21’ ο Ντα Κόστα άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και πέντε λεπτά πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Μαρουκάκης σημείωσε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους. Στο 75′ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Μαραθιανού. Η Επισκοπή κατάφερε να μειώσει στην εκπνοή με τον Μποτωνάκη.