Η Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου των Νέων επικράτησε με το ευρύ 4-0 της Φινλανδίας, σε φιλικό αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Άργος.

Η ελληνική ομάδα προηγήθηκε στο 13ο λεπτό με τον Μεγαρίτη, οι Ανδρούτσος και Μανθάτης ανέβασαν το δείκτη του σκορ με τα τέρματά τους στο 71′ και το 73′ αντίστοιχα, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μελισσόπουλος στις καθυστερήσεις.

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παιδιών. Και στα δύο ματς έδειξαν θέληση και αποφασιστικότητα. Ειδικά, όμως, στο δεύτερο αγώνα έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και φάνηκαν σαφώς ανώτεροι των αντιπάλων. Ήταν δύο καλές εμφανίσεις, αλλά δε μένουμε σε αυτές. Χρειάζεται διάρκεια» σχολίασε ο τεχνικός της ομάδας, Γιάννης Γκούμας.

Η σύνθεση της Εθνικής: Αστράς (46΄ Ζαχαριάδης), Μανθάτης (79΄ Αγγελόπουλος Γ.), Ανδρέου (46΄ Μαυρομάτης), Μωραΐτης Γ. (85΄ Βαρνάς), Γαλανόπουλος (79΄ Πατράλης), Κάκο (68΄ Μελισσόπουλος), Μεγαρίτης (68΄ Ρεγκάκος), Μωραΐτης Π. (68΄ Αγγελόπουλος Β.), Ανδρούτσος, Γιαταγανάκης (79΄ Τοπαλίδης), Μούχαλης.