Πρεμιέρα στα πλέι οφ με ντέρμπι Ηρακλής-ΑΕΚ

Πρεμιέρα στα πλέι οφ με ντέρμπι Ηρακλής-ΑΕΚ
Ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στον Ηρακλή και την ΑΕΚ, προέκυψε από την κλήρωση που διεξήχθη στα γραφεία της Football League, για τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ στη δεύτερη τη τάξει ποδοσφαιρική κατηγορία. Το μεγάλο αυτό παιχνίδι θα διεξαχθεί στις 26 Απριλίου στο Καυτανζόγλειο.

1η αγωνιστική (26 Απριλίου)

Απόλλων Σμύρνης-Ολυμπιακός Βόλου

Ηρακλής-ΑΕΚ

Παναχαϊκή-Λάρισα

2η αγωνιστική (4 Μαΐου)


Ολυμπιακός Βόλου-Ηρακλής

Λάρισα-Απόλλων Σμύρνης

ΑΕΚ-Παναχαϊκή

3η αγωνιστική (9 Μαΐου)


Ολυμπιακός Βόλου-Λάρισα

ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης

Ηρακλής-Παναχαϊκή

4η αγωνιστική (13 Μαΐου)


Λάρισα-ΑΕΚ

Απόλλων Σμύρνης-Ηρακλής

Παναχαϊκή-Ολυμπιακός Βόλου

5η αγωνιστική (20 Μαΐου)


ΑΕΚ-Ολυμπιακός Βόλου

Ηρακλής-Λάρισα

Παναχαϊκή-Απόλλων Σμύρνης

6η αγωνιστική (24 Μαΐου)

ΑΕΚ-Ηρακλής

Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Σμύρνης

Λάρισα-Παναχαϊκή

7η αγωνιστική (31 Μαΐου)

Ηρακλής-Ολυμπιακός Βόλου

Απόλλων Σμύρνης-Λάρισα

Παναχαϊκή-ΑΕΚ

8η αγωνιστική (3 Ιουνίου)

Λάρισα-Ολυμπιακός Βόλου

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ

Παναχαϊκή-Ηρακλής

9η αγωνιστική (7 Ιουνίου)


ΑΕΚ-Λάρισα

Ηρακλής-Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός Βόλου-Παναχαϊκή

10η αγωνιστική (14 Ιουνίου)

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΕΚ

Λάρισα-Ηρακλής

Απόλλων Σμύρνης-Παναχαϊκή

Βαθμολογία (πλέι οφ)

1. ΑΕΚ 10

2. Ηρακλής 7

3. Απόλλων Σμύρνης 0

4. Λάρισα 0

5. Ολυμπιακός Βόλου 0

6. Παναχαϊκή 0

*Στη Super League προβιβάζονται οι πρώτες δύο ομάδες της ειδικής βαθμολογίας

Το πρόγραμμα των πλέι άουτ (Νότιος όμιλος):

1η αγωνιστική - 26/4

Αχαρναϊκός - Ηρακλής Ψαχνών
Επισκοπή - Παναιγιάλειος
Καλλιθέα Ερμιονίδα

2η αγωνιστική - 3/5

Ηρακλής Ψαχνών - Επισκοπή
Ερμιονίδα - Αχαρναϊκός
Παναιγιάλειος - Καλλιθέα

3η αγωνιστική - 10/5

Ηρακλής Ψαχνών - Ερμιονίδα
Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός
Επισκοπή - Καλλιθέα

4η αγωνιστική - 13/5


Ερμιονίδα - Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός - Επισκοπή
Καλλιθέα - Ηρακλής Ψαχνών

5η αγωνιστική - 17/5

Παναιγιάλειος - Ηρακλής Ψαχνών
Επισκοπή - Ερμιονίδα
Καλλιθέα - Αχαρναϊκός

Το πρόγραμμα των πλέι άουτ (Βόρειος όμιλος)

1η αγωνιστική


Πιερικός - Αν. Καρδίτσας
Τύρναβος - Αιγινιακός
Ζάκυνθος - Αγροτικός Αστ.

2η αγωνιστική

Αν. Καρδίτσας - Τύρναβος
Αγροτικός Αστ. - Πιερικός
Αιγινιακός - Ζάκυνθος

3η αγωνιστική

Αν. Καρδίτσας - Αγροτικός Αστ.
Αιγινιακός - Πιερικός
Τύρναβος - Ζάκυνθος

4η αγωνιστική

Αγροτικός Αστ. - Αιγινιακός
Πιερικός - Τύρναβος
Ζάκυνθος - Αν. Καρδίτσας

5η αγωνιστική

Αιγινιακός - Αν. Καρδίτσας
Τύρναβος - Αγροτικός Αστέρας
Ζάκυνθος - Πιερικός

Τελευταία ενημέρωση: Τρίτη, 21 Απριλίου 2015, 16:44