Πρεμιέρα στους ομίλους του Europa League

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 18 Σεπτεμβρίου 2014, 10:25
Πρεμιέρα στους ομίλους του Europa League
Με 24 παιχνίδια σε 12 ομίλους γίνεται σήμερα πρεμιέρα στο Europa League. Εκτός από τα παιχνίδια με ελληνικό ενδιαφέρον για τους Παναθηναϊκό, ΠΑΟΚ και Αστέρα Τρίπολης στην πρώτη αγωνιστική ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Έβερτον - Βόλφσμπουργκ, Γκλάντμπαχ -Βιγιαρεάλ, Σεβίλλης - Φέγενοορντ και Ζάλτσμπουργκ - Σέλτικ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος

Γκλάντμπαχ - Βιγιαρεάλ (20:00)
Απόλλων Λεμεσού - Ζυρίχη (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Ζυρίχη – Γκλάντμπαχ, Βιγιαρεάλ - Απόλλων Λεμεσού (22:05)

2ος όμιλος

Μπριζ - Τορίνο (20:00)
Κοπεγχάγη - Ελσίνκι (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Ελσίνκι – Μπριζ, Τορίνο – Κοπεγχάγη (22:05)

3ος όμιλος

Παρτίζαν - Τότεναμ (20:00)
Μπεσίκτας - Αστέρας Τρίπολης (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Αστέρας Τρίπολης – Παρτιζάν, Τότεναμ – Μπεσίκτας (22:05)

4ος όμιλος

Ζάλτσμπουργκ - Σέλτικ (20:00)
Ντίναμο Ζάγκρεμπ - Άστρα Τζούρτζου (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Αστρα – Σάλτσμπουργκ, Σέλτικ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ (22:05)

5ος όμιλος

Αϊντχόφεν - Εστορίλ (20:00)
Παναθηναϊκός - Ντινάμο Μόσχας (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Ντιναμό Μόσχας – Αϊντχόφεν (18:00), Εστορίλ – Παναθηναϊκός (22:05)

6ος όμιλος

Καραμπάκ - Σεντ-Ετιέν (19:00)
Ντνίπρο - Ίντερ (20:00)

Επόμενη αγωνιστική: Σεντ Ετιέν - Ντνίπρο Ντνιπροπετρόφσκι, Ιντερ – Καραμπάγκ (22:05)

7ος όμιλος

Σταντάρ Λιέγης - Ριέκα (22:05)
Σεβίλλη - Φέγενοορντ (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Φέγενορντ - Σταντάρ Λιέγης , Ριέκα – Σεβίλλη (20:00)

8ος όμιλος

Λιλ - Κρασνοντάρ (22:05)
Έβερτον - Βόλφσμπουργκ (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Κράσνονταρ – Εβερτον (19:00), Βόλφσμπουργκ – Λιλ (20:00)

9ος όμιλος

Γιουνγκ Μπόις - Σλόβαν Μπρατισλάβα (22:05)
Νάπολι - Σπάρτα Πράγας (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Σπάρτα Πράγας - Γιουνγκ Μπόις, Σλόβαν Μπρατισλάβας – Νάπολι (20:00)

10ος όμιλος

Στεάουα - Όλμποργκ (22:05)
Ρίο Άβε - Ντινάμο Κιέβου (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Ντιναμό Κιέβου - Στεάουα Βουκουρεστίου, Ααλμποργκ - Ρίο Αβε (20:00)

11ος όμιλος

ΠΑΟΚ - Ντινάμο Μινσκ (22:05)
Φιορεντίνα - Γκινγκάμπ (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Γκινγκάμπ – ΠΑΟΚ, Ντιναμό Μινσκ – Φιορεντίνα (20:00)

12ος όμιλος

Μεταλίστ - Τράμπζονσπορ (22:05)
Λέγκια - Λόκερεν (22:05)

Επόμενη αγωνιστική: Λόκερεν - Μέταλιστ Χάρκιβ, Τραμπζονσπόρ - Λέγκια Βαρσοβίας (20:00)

Επιμέλεια: Ανδρέας Αθανασούλης

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 18 Σεπτεμβρίου 2014, 10:27