Ματς-παρωδία πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Καισαριανής ανάμεσα στην Γλυφάδα και τον Πανηλειακό στο πλαίσιο της 15ης ημέρας για τον 1ο όμιλο της Β` Εθνικής κατηγορίας.

Οι τυπικά γηπεδούχοι παρατάχθηκαν με… εννέα ποδοσφαιριστές απέναντι στον πληρέστατο Πανηλειακό, ο οποίος στο πρώτο ημίχρονο δεν έδειξε ίχνος οίκτου με αποτέλεσμα να συντρίψει τον αντίπαλό του με σκορ 7-0.

Είναι χαρακτηριστικό ότι η ομάδα του Πύργου αγωνιζόταν με 11 παίκτες έως και το 65ο λεπτό όταν και το σκορ ήταν ήδη 5-0. Τότε αποσύρθηκε στον πάγκο ο Φλίγκος, ο οποίος είχε σημειώσει το δεύτερο (19`) και το πέμπτο (58`) γκολ των φιλοξενουμένων. Τα υπόλοιπα τέρματα του Πανηλειακού πέτυχαν οι Κοτσώνης (5`), Λαλίν (32`, 37`, 85`) και Αποστολόπουλος (89`).

Στο άλλο παιχνίδι που διεξήχθη τη Δευτέρα η Παναχαϊκή και η Καλλιθέα έμειναν στο 0-0 στην Πάτρα.