Τελευταία στροφή στο Europa League

Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2019, 10:46
Τελευταία στροφή στο Europa League

Σέλτικ, Εσπανιόλ και Σεβίλλη ως νικητές των ομίλων τους αλλά και οι ΑΠΟΕΛ, Αλκμάαρ, Βασιλεία, Μπράγκα, Γάνδη, ΛΑΣΚ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Σπόρτινγκ Λισσαβόνας, Βόλφσμπουργκ και Γουλβς είναι οι 13 σύλλογοι που έχουν εξασφαλίσει ήδη την πρόκρισή τους στους «32» του Europa League.

Στην έκτη και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων θα δοθούν και τα υπόλοιπα 11 εισιτήρια, τα οποία διεκδικούν 19 ομάδες: Άρσεναλ, Κλουζ, Κοπεγχάγη, Ντιναμό Κιέβου, Άιντραχτ Φρανκφούρτης, Φερεντσβάρος, Φέγενορντ, Χετάφε, Μπασακσεχίρ, Κράσνονταρ, Λάτσιο, Λουντογκόρετς, Μάλμε, Γκλάντμπαχ, Πόρτο, Ρέιντζερς, Ρόμα, Σταντάρ Λιέγης και Γιουνγκ Μπόις έχουν περισσότερες ή λιγότερες πιθανότητες να πάρουν την πρόκριση.

Στους «32» θα ενταχθούν και οι ομάδες που «υποβιβάστηκαν» από το Champions League, ανάμεσά τους και ο Ολυμπιακός.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League:

1ος Όμιλος

12/12 19.55 «ΓΣΠ Στάδιο», ΑΠΟΕΛ – Σεβίλλη

12/12 19.55 «Τοφίγκ Μπαχράμοφ Άντινα Ρεσπούμπλικα Σταντιονού», Καραμπάγκ – Ντουντελάνζ

Η βαθμολογία

1. Σεβίλλη 15 (14-2)

2. ΑΠΟΕΛ 7 (9-8)

3. Καραμπάγκ 4 (7-10)

4. Ντουντελάνζ 3 (7-17)

2ος Όμιλος

12/12 19:55 «Πάρκεν Στάντιουμ», Κοπεγχάγη – Μάλμε

12/12 19:55 «ΝΣΚ Ολυμπίνσκι», Ντιναμό Κιέβου – Λουγκάνο

Η βαθμολογία

1. Κοπεγχάγη 9 (5-3)

2. Μάλμε 8 (7-6)

3. Ντιναμό Κιέβου 6 (6-6)

4. Λουγκάνο 2 (1-4)

3ος Όμιλος

12/12 19.55 «Σανκτ Γιάκομπ Παρκ», Βασιλεία – Τραμπζονσπόρ

12/12 19.55 «Κολιζέουμ Αλφόνσο Πέρεθ», Χετάφε – Κράσνονταρ

Η βαθμολογία

1. Βασιλεία 10 (10-4)

2. Κράσνονταρ 9 (7-8)

3. Χετάφε 9 (5-4)

4. Τραμπζονσπόρ 1 (3-9)

4ος Όμιλος

12/12 19.55 «Λίντσερ Στάντιον», ΛΑΣΚ – Σπόρτινγκ

12/12 19.55 «PSV Στάντιον», Αϊντχόφεν – Ρόζενμποργκ

Η βαθμολογία

1. Σπόρτινγκ Λισσαβόνας 12 (11-4)

2. ΛΑΣΚ Λίντσερ 10 (8-4)

3. Αϊντχόφεν 7 (8-11)

4. Ρόζενμποργκ 0 (2-10)

5ος Όμιλος

12/12 19:55 «Σταντιονούλ Κονσταντίν Ραντουλέσκου», Κλουζ – Σέλτικ

12/12 19:55 «Ροαζόν Παρκ», Ρεν – Λάτσιο

Η βαθμολογία

1. Σέλτικ 13 (10-4)

2. Κλουζ 9 (4-4)

3. Λάτσιο 6 (6-7)

4. Ρεν 1 (3-8)

6ος ‘Ομιλος

12/12 19.55 «Σταντ Μορίς Ντουφράν», Σταντάρ Λιέγης – Άρσεναλ

12/12 19.55 «Φράνκφουρτ Στάντιον», Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Βιτόρια

Η βαθμολογία

1. Άρσεναλ 10 (12-5)

2. Άιντραχτ Φρανκφούρτης 9 (6-7)

3. Σταντάρ Λιέγης 7 (6-8)

4. Βιτόρια Γκιμαράες 2 (4-8)

7ος Όμιλος

12/12 22.00 «Άιμπροξ Στάντιουμ», Ρέιντζερς – Γιουνγκ Μπόις

12/12 22.00 «Εστάντιο ντο Ντραγκάο», Πόρτο – Φέγενορντ

Η βαθμολογία

1. Ρέιντζερς 8 (7-5)

2. Πόρτο 7 (5-7)

3. Γιουνγκ Μπόις 7 (7-6)

4. Φέγενορντ 5 (5-6)

8ος Όμιλος

12/12 22.00 «RCDE Στάντιουμ», Εσπανιόλ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

12/12 22.00 «Λουντογκόρετς Αρένα», Λουντογκόρετς – Φερεντσβάρος

Η βαθμολογία

1. Εσπανιόλ 11 (12-3)

2. Λουντογκόρετς 7 (9-9)

3. Φερεντσβάρος 6 (4-6)

4. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 2 (2-9)

9ος Όμιλος

12/12 22.00 «VFL Βόλφσμπουργκ Αρένα», Βόλφσμπουργκ – Σεντ Ετιέν

12/12 22.00 «KAA Γκεντ Στάντιουμ», Γάνδη - Ολεξάντριγια

Η βαθμολογία

1. Γάνδη 9 (9-6)

2. Βόλφσμπουργκ 8 (8-7)

3. Σεντ Ετιέν 4 (6-7)

4. Ολεξάντριγια 3 (5-8)

10ος Όμιλος

12/12 22.00 «Μπορούσια Παρκ», Γκλάντμπαχ – Μπασακσεχίρ

12/12 22.00 «Στάντιο Ολύμπικο», Ρόμα – Βόλφσμπεργκ

Η βαθμολογία

1. Γκλάντμπαχ 8 (5-7)

2. Ρόμα 8 (10-4)

3. Μπασακσεχίρ 7 (5-8)

4. Βόλφσμπεργκερ 4 (5-6)

11ος Όμιλος

12/12 22.00 «Μολινό», Γουλβς – Μπεσίκτας

12/12 22.00 «Ναρόντνι Φουτμπαλόβι Στάντιον», Σλόβαν Μπρατισλάβας – Μπράγκα

Η βαθμολογία

1. Μπράγκα 11 (11-7)

2. Γουλβς 10 (7-5)

3. Σλόβαν Μπρατισλάβας 4 (8-9)

4. Μπεσίκτας 3 (6-11)

12ος Όμιλος

12/12 22.00 «Όλντ Τράφορντ», Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – ΑΖ Αλκμάαρ

12/12 22.00 «Στάντιον FK Παρτιζάν», Παρτιζάν – Αστάνα

Η βαθμολογία

1. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 10 (6-2)

2. Αλκμάαρ 9 (15-4)

3. Παρτιζάν 5 (6-9)

4. Αστάνα 3 (3-15)

Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

19.55 COSMOTE SPORT 5 HD Χετάφε – Κρασνοντάρ

19.55 COSMOTE SPORT 4 HD Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Βιτόρια

19.55 COSMOTE SPORT 9 HD Ρεν – Λάτσιο

19.55 COSMOTE SPORT 8 HD Κλουζ – Σέλτικ

19.55 COSMOTE SPORT 7 HD Κοπεγχάγη – Μάλμε

19.55 COSMOTE SPORT 3 HD Σταντάρ Λιέγης – Άρσεναλ

19.55 COSMOTE SPORT 2 HD ΑΠΟΕΛ – Σεβίλλη

22.00 COSMOTE SPORT 5 HD Ρόμα - ΒΑΚ Πέλετς

22.00 COSMOTE SPORT 4 HD Ρέιντζερς - Γιουνγκ Μπόις

22.00 COSMOTE SPORT 9 HD Γουλβς – Μπεσίκτας

22.00 COSMOTE SPORT 8 HD Λουντογκόρετς – Φερεντσβάρος

22.00 COSMOTE SPORT 7 HD Γκλάντμπαχ – Μπασακσεχίρ

22.00 COSMOTE SPORT 3 HD Πόρτο – Φέγενορντ

22.00 COSMOTE SPORT 2 HD Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Άλκμααρ

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2019, 11:33