Ο Αστέρας Τρίπολης, μολονότι βρέθηκε να χάνει με 2-0 απέναντι στον Παναθηναϊκό, δεν κατέθεσε τα όπλα και κατάφερε να πάρει στο τέλος τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2), με τον γκολκίπερ του, Νίκο Παπαδόπουλο να τον λυτρώνει στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο τεχνικός των Αρκάδων, Μίλαν Ράσταβατς, εμφανίστηκε απόλυτα ικανοποιημένος με τον βαθμό που απέσπασε η ομάδα του τονίζοντας ότι άξιζε αυτό το αποτέλεσμα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Μίλαν Ράσταβατς:

Για το σημερινό ματς: «Τα συναισθήματα αυτή τη στιγμή είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο. Είμαι χαρούμενος για την εξέλιξη, αλλά νομίζω ότι αξίζαμε αυτό το αποτέλεσμα. Ήμασταν στην ισοπαλία στο ημίχρονο αλλά μετά δεχθήκαμε δύο γκολ. Στα 3/4 του γηπέδου παίξαμε όπως θέλαμε και στο τέλος πήραμε αυτό που έπρεπε.

Πιστεύω ότι θα συνεχίσουμε έτσι, δείξαμε το επίπεδό μας και σήμερα, το οποίο είναι ανώτερο από την αρχή της σεζόν. Πιστεύω και ελπίζω ότι θα συνεχίσουμε να εξελισσόμαστε».

Για το γκολ του Παπαδόπουλου: «Ναι είναι μια πιθανότητα ο Παπαδόπουλος να παίξει και σαν επιθετικός».