Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Αστέρα Τρίπολης, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 το Σάββατο στο Περιστέρι, για την 25η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19ο λεπτό με κεφαλιά του Μανούσου, μετά από εκτέλεση κόρνερ, ωστόσο οι Αρκάδες πήραν τον βαθμό με το γκολ του Αλί Μπαμπά (76′), λίγο μετά την είσοδό του στο παιχνίδι.

Με 10 παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι καθώς ο Ιγκλέσιας, ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς στο 61′ αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες και αποβλήθηκε.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη αξιόλογη φάση που δημιούργησε, στο 19΄, με κεφαλιά του Μανούσου μετά από κόρνερ του Μουνίθ.

Ο Αστέρας εμφανίστηκε σαφώς κατώτερος των προηγούμενων εμφανίσεών του και σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο κατάφερε να απειλήσει μόνο σε δύο περιπτώσεις με τον Μπαράλες, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Αγκάγεφ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μετά από υπόδειξη του VAR ως οφσάιντ.

Να σημειωθεί ότι ο Ατρόμητος αναγκάστηκε στο 28΄ να αλλάξει τερματοφύλακα, καθώς ο Θοεδωράκης τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε από τον Μανδά.

Στο β΄ μέρος ο Ράσταβατς έριξε στο ματς και τον Λουίς Φερνάντεθ, αλλά οι Αρκάδες, παρά την υπεροχή τους, δυσκολεύονταν να διασπάσουν τη σφιχτή αμυντική διάταξη των γηπεδούχων.

Η λύση για τον Αστέρα, τελικά, ήρθε από τον πάγκο. Ο Αλί Μπάμπα πέρασε στο παιχνίδι στο 75΄ και δύο λεπτά αργότερα με ωραίο σουτ ισοφάρισε και διατήρησε «ζωντανό» το αήττητο σερί της ομάδας του.

Κίτρινες: Τομάσεβιτς, Νάτσος – Ιγκλέσιας, Αλί Μπάμπα, Μπαράλες

Κόκκινες: Ιγκλέσιας (90΄, 2η κίτρινη)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάββας Παντελίδης): Θεοδωράκης (28΄ Μανδάς), Γούτας, Μαυρομμάτης, Τομάσεβιτς, Νάτσος, Σάλομον, Χαρίσης, Ούμπιντες (81΄ Χριστοδουλόπουλος), Αγκάγεφ (46΄ Νταβιώτης), Μουνίθ (67΄ Γκάλο), Μανούσος (67΄ Κωτσόπουλος)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας (75΄ Γκαρσία), Άλβαρες, Χριστόπουλος, Σουάρεθ, Βαλιέντε (61΄ Βαλιέντε), Μουνάφο, Ριέρα (90΄+ Μπόρχα Φερνάντεζ), Σίτο (46΄ Λουίς Φερνάντεθ), Μπαράλες, Ρέτζις (75΄ Αλί Μπάμπα)