Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι στο Αγρίνιο ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Αστέρα Τρίπολης, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι παραμένουν χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, προηγήθηκαν στο 18′ με τον Μαρσιάλ, ωστόσο οι Αρκάδες έφτασαν στην ισοφάριση με πέναλτι του Μπαράλες στο 39ο λεπτό.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το ματς για την ομάδα του Μάκη Χάβου, καθώς κατάφερε να προηγηθεί στο 18ο λεπτό, όταν από κόρνερ του Λουσέρο από τα αριστερά, ο Μαρσιάλ με τη κοντινή προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου.

Στη συνέχεια ο Αστέρας προσπάθησε ν’ αντιδράσει, πίεσε την άμυνα των γηπεδούχων και τα κατάφερε στο 39′. Μετά από γύρισμα του Βλάχου από τα δεξιά και ο Καπίγια από τη μικρή περιοχή έστειλε την μπάλα εκτός, αλλά είχε προηγηθεί αντικανονικό μαρκάρισμα του Μαρσιάλ. Ο διαιτητής συμβουλεύτηκε το VAR και έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Ο Μπαράλες εκτέλεσε άψογα το πέναλτι και έστειλε την μπάλα στον ουρανό των διχτύων του Γιαννακόπουλου.

Στην επανάληψη ο Παναιτωλικός είχε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά δεν μπορούσε να βρει διαδρόμους στην καλά στημένη άμυνα του Αστέρα.

Είχε κάποια σουτ, αλλά στην ουσία δεν μπόρεσε να απειλήσει την αντίπαλη εστία και έτσι έμεινε πάλι χωρίς νίκη τη φετινή σεζόν.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Γιαννακόπουλος, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Σίεντσεντ, Ταχάρ (66′ Τσιγγάρας), Μιμίτο (76′ Ντουάρτε), Ντάλσιο, Ντίας, Μπαΐροβιτς (60′ Γκμπολί).

Αστέρας Τρίπολης (Μπόρχα Χιμένεθ): Παπαδόπουλος, Βλάχος, Σουάρεθ, Ματρικάρντι, Τασουλής, Μουνάφο, Βαλιέντε, Ριέρα (72′ Φερνάντεθ), Μαρκ Φερνάντεθ (90′ Σίτο), Καπίγια, Μπαράλες (80′ Χαουρέγκι).