Με νίκη επί της Παναχαϊκής, 2-1, στο γήπεδο της Αγυιάς, συνέχισε την προετοιμασία του εν όψει της έναρξης της Super League o Ατρόμητος. Το αυτογκόλ του Στεργίδη στο 33ο λεπτό μετά από λάθος γύρισμα στον τερματοφύλακα Κολοβούρη επέτρεψε στην ομάδα του Περιστερίου να προηγηθεί.

Οι Αχαιοί ισοφάρισαν στο 61ο λεπτό με σουτ του Λιποράσε μέσα στην περιοχή. Μετά από έξι λεπτά, όμως (67΄), ο Ατρόμητος βρήκε δίχτυα με τον Κωτσόπουλο για το 2-1.

Παναχαϊκή (Σ. Παπαδόπουλος): Κολοβούρης (46′ Θεοδωράκης), Στεργίδης (46′ Τοπάλ), Λιποράσε, Λαρέα (75′ Σμίλτος), Τσακμάκης, Τσιάρας (46′ Λινάρδος), Χαντί, Μπουρλάκης (55′ Κωνσταντακόπουλος), Τριμμάτης (46′ Ν. Καρακλάιτς), Κέρι (83′ Παπαχρονόπουλος), Αλεξόπουλος (75′ Ζυγκερίδης).

Ατρόμητος (Κ. Κόουλμαν): Μάριτς, Μουντές, Ντε Μποκ, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Ερλινγκμαρκ, Πομώνης, Μουνίθ, Ροτάριου,Τζοβάρας, Κιάρτανσον.

Αγωνίστηκαν και οι Σάλτας, Τζαβίδας, Αθανασίου, Κωτσόπουλος, Οικονομίδης, Νταλαμήτρας, Σταματούλας, Δήμος.