Ο Ατρόμητος εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού στο Περιστέρι, σε παιχνίδι για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Super League. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 7’ ο Παπάζογλου.

Πατήστε εδώ και δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα

Το γρήγορο γκολ του Θανάση Παπάζογλου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Μόλις στο 7’ ο φορ του Ατρόμητου άνοιξε το σκορ, μετά από την σέντρα του Πίτου Γκαρσία.

Στο 13′ οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ, αλλά ο Μπρίτο αστόχησε από πλεονεκτική θέση, ενώ στο 19΄ το σουτ του Ναπολεόνι πέρασε άουτ. Ο Λεβαδειακός στη συνέχεια αντέδρασε και προσπάθησε να ισοφαρίσει, όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον Γκορμπούνοφ που έκανε εντυπωσιακές επεμβάσεις.

Στο 20′ ο Βούκτσεβιτς με κεφαλιά και στο 22’ ο Μάντζιος με σουτ δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον τερματοφύλακα της ομάδας του Περιστερίου. Άξιο αναφοράς είναι το γεγονός ότι μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Λεβαδειακός έκανε δύο αναγκαστικές αλλαγές, καθώς στο 34′ ο Σοτέλο αντικατέστησε τον Ορτέγκα και στο 41′ ο Μάγκας πήρε τη θέση του Κώτσιου. Η ομάδα της Βοιωτίας είχε κάνει τρεις αναγκαστικές αλλαγές στο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος έλεγξε το ματς, ενώ η δουλειά του έγινε πιο εύκολη από το 69’ και μετά όταν ο Ζίτο του Λεβαδειακού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο τέλος του αγώνα ο Γκορμπούνοφ έκανε τεράστια επέμβαση στο σουτ του Γεωργιάδη και κράτησε τον Ατρόμητο μπροστά στο σκορ, ενώ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σοτέλο δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Ατρόμητος – Λεβαδειακός 1-0 (Novasports 2)

Γκολ: 7′ Παπάζογλου

Κίτρινες κάρτες: Κοντοές – Γεωργιάδης

Κόκκινες κάρτες: 69′ Ζίτο