Με νίκες συνέχισαν Απόλλων Σμύρνης και Άρης τις υποχρεώσεις τους στη Football League.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» επιβλήθηκε εντός έδρας 3-0 του Πανελευσινιακού στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής, χάρη στα τέρματα που πέτυχαν οι Αλμπάνης (5΄), Πετρόπουλος (49΄) και Σιατραβάνης (62΄), και απολαμβάνει εκ νέου τη… μοναξιά της κορυφής στη βαθμολογία.

Από την πλευρά του, ο Άρης κατέβαλε την αντίσταση του Αχαρναϊκού με 2-0, χάρη στο γκολ του Ντούνη στο 49ο λεπτό και το πέναλτι του Τάτου στο 80ο, και μείωσε στους έξι βαθμούς την διαφορά που τον χωρίζει από τη Λαμία, η οποία κρατάει αυτή τη στιγμή στα χέρια της το δεύτερο «εισιτήριο» της ανόδου στη Super League.

Στο μεταξύ, σημαντική νίκη, στην προσπάθεια που καταβάλλει για παραμονή στην κατηγορία, πέτυχε ο Αιγινιακός, καθώς επιβλήθηκε εκτός έδρας της Καλλιθέας με 1-0, χάρη στο γκολ του Ρανγκέλοφ στις καθυστερήσεις (90+4΄), και απομακρύνθηκε από τη ζώνη του υποβιβασμού.