Με τον Απόστολο Βέλλιο να σκοράρει ο Ηρακλής επικράτησε 3-0 της Καλλονής στο «Καυτανζόγλειο» σε παιχνίδι για την 16η αγωνιστική της Super League. Ο στράικερ του «Γηραιού» άνοιξε το σκορ στο 15’, στο 43’ σκόραρε με πέναλτι και στο 70’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Πατήστε εδώ και δείτε τα γκολ

Ο Βέλλιος πήρε στο παιχνίδι από το χέρι τον Ηρακλή και τον οδήγησε στη νίκη. Στο 15’ με κοντινή προβολή, μετά από σέντρα του Πασά από δεξιά, άνοιξε το σκορ, ενώ ίδιος στο 43′, εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι, που κέρδισαν οι γηπεδούχοι σε χέρι του Κρολ εντός της περιοχής.

Με αυτό τον τρόπο διαμορφώθηκε το 2-0 του ημιχρόνου που έφερε τον Ηρακλή «αγκαλιά» με τη νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ηρακλής συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπάθησε να πετύχει ακόμα ένα γκολ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε και πάλι ο Βέλλιος με δυνατό συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής στο 70ο λεπτό του αγώνα.

Ηρακλής – Καλλονή 3-0 (Novasports 2)

Γκολ: 15′, 43′ πεν., 70′ Βέλλιος