Ο Λεβαδειακός… καρδιοχτύπησε στην έδρα του από τον ΟΦ Ιεράπετρας, αλλά τελικά κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της κρητικής ομάδας στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων και να πάρει την πρώτη φετινή εντός έδρας νίκη του (1-0) με σουτ του Τζιώρα, για να παραμείνει μόνος πρώτος στην κορυφή της κατάταξης με 15 βαθμούς. Επίσης δύσκολη, αλλά πολύτιμη νίκη στην 7η αγωνιστική της Super League 2 πήρε στην έδρα του και ο Ιωνικός επί του Απόλλωνα Λάρισας με γκολ του Κάστρο στο 56΄ και βρίσκεται στην 2η θέση με 14 βαθμούς.

Τρίκαλα και Εργοτέλης έμειναν στο 0-0, ενώ στη Ρόδο, ο Διαγόρας αν και προηγήθηκε στο 52΄ με σουτ του Μπαστακού, δεν κατάφερε να καταβάλει την αντίσταση των Χανίων που απέσπασαν ισοπαλία 1-1. Οι Κρητικοί ισοφάρισαν στο 85΄ με κεφαλιά του Μασένα, ενώ στο 35΄ ο Κάσσος «σημάδεψε» με προβολή το κάθετο δοκάρι της εστίας του Διαγόρα, που παραμένει αήττητος φέτος στο πρωτάθλημα και κοντά στην κορυφή.

Στην Άρτα η Ξάνθη σημείωσε την πρώτη εφετινή εκτός έδρας νίκη της επί του Καραϊσκάκη με 1-0, χάρη σε πέναλτι του Έμπερτ στο 78΄. Στο 6΄ και στο 27΄ η ακριτική ομάδα είχε δοκάρια με τους Έμπερτ και Σχρόιγιεν.

Τέλος, Δόξα Δράμας και Παναχαϊκή έμειναν επίσης στη «λευκή» ισοπαλία, ενώ θα πρέπει να επισημανθεί ότι στην 7η αγωνιστική σημειώθηκαν συνολικά μόλις πέντε τέρματα.