Αποφασιστικό βήμα για την παραμονή του στη Super League έκανε ο Λεβαδειακός που επικράτησε εύκολα εντός έδρας της Καλλονής με 3-0, σε αναμέτρηση για την εξ αναβολής 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

TA ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι ήθελαν πάση θυσία τη νίκη για να ξεφύγουν από τη ζώνη του υποβιβασμού, πήραν προβάδισμα στο 17ο λεπτό με κεφαλιά του Μπουσταμάντε μετά από σέντρα του Μάντζιου.

Στο 29′ ο Κώτσιος σχεδόν με τον ίδιο τρόπο πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45+1′) ο Πέτροπουλος με αυτογκόλ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.