Χωρίς νικητή έληξε η πρώτη μονομαχία ανάμεσα στον Πλατανιά και τον ΟΦΗ στους μεταξύ τους αγώνες μπαράζ, με έπαθλο μία θέση στη Super League της επόμενης περιόδου.

Πιο συγκεκριμένα, οι δύο κρητικές ομάδες έμειναν στη λευκή ισοπαλία (0-0) την Κυριακή στα Περιβόλια κι έτσι άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς, εν όψει του αγώνα ρεβάνς, που θα διεξαχθεί στο Θ. Βαρδινογιάννης την ερχόμενη Τετάρτη (22/05, 19:00).

Aξίζει να σημειωθεί ότι από ένα δοκάρι είχε η κάθε ομάδα στο ματς: οι γηπεδούχοι σε μία φάση με… τριπλή ευκαιρία στο 70ο λεπτό, οταν ο Καραγκούνη δεν κατάφερε να νικήσει τον Σωτηρίου, ενώ οι Ηρακλειώτες στο 84’ με την κεφαλιά Παπάζογλου, ο οποίος μάλιστα είδε οκτώ λεπτά νωρίτερα τον Σάαντο να διώχνει πάνω στη γραμμή την προβολή του.

Πλατανιάς-ΟΦΗ 0-0

Πλατανιάς: Γκοτ, Ουές,Ποζατζίδης, Τσιαμούρης (90+2′ Πουρζιτίδης, Μποσέττι, Παπανικολάου, Λουκίνας (65′ Καραγκούνης), Μπιανκόνι, Κόρτσμαν, Σαάντο, Νίλι

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Παπάζογλου, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μπράουν, Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί (75′ Νάστος), Φερέιρα (57′ Γιακουμάκης), Βαζ (75′ Ντίνας), Σάσι.