Tα ρεκόρ που πέτυχε ο ΟΦΗ στη νίκη με 4-1 απέναντι στον Πανιώνιο κατέγραψε η επίσημη ιστοσελίδα της Super League. Δείτε τα επιτεύγματα των Κρητικών που έφεραν τους φίλους του 10, 20 και 30 χρόνια πίσω:

«Μετά από δέκα και πλέον χρόνια ο ΟΦΗ πετυχαίνει σε αγώνα πρωταθλήματος της Super League τέσσερα γκολ, όπως αναφέρεται σχετικά στην ιστοσελίδα της διοργανώτριας αρχής. Το είχε κάνει τελευταία φορά στις 22 Μαρτίου 2009, όταν νίκησε τον Πανθρακικό στο Ηράκλειο 4-3 (11′ Πόποβιτς, 18′ Μπαρκαουάν, 60′, 82′ Σφακιανάκης – 6′ Κανωτίδης, 15′ Σίτο Ριέρα, 65′ Κωνσταντινίδης).

Ο ΟΦΗ πέτυχε τέσσερα γκολ σε βάρος του Πανιωνίου, για πρώτη φορά μετά από 20 χρόνια! Τα είχε πετύχει μάλιστα στη Νέα Σμύρνη στις 27 Οκτωβρίου 1999, νικώντας με 4-1 (30′ αυτογκόλ Κώτσιος – 27′, 83′ Γκόμες, 78′ Μαρινάκης, 88′ Ιορδανίδης).

Στο Ηράκλειο είχε να πετύχει τέσσερα γκολ στον Πανιώνιο εδώ και 30 χρόνια, από τις 17 Σεπτεμβρίου 1989, όταν είχε νικήσει με 4-0 (12′ Νιόπλιας, 22′ Βλαστός, 35′ Μπατσινίλας, 42′ Κάβουρας).

Με τα τέσσερα γκολ σε βάρος του Πανιωνίου, ο ΟΦΗ έχει πλέον την καλύτερη επίθεση στο πρωτάθλημα με 14 γκολ, ένα περισσότερο από τον ΠΑΟΚ και δύο από τον Ολυμπιακό! Έχει βάλει τα 10 από τα 14 γκολ στα τρία παιχνίδια της έδρας του. Από τα 14 μόλις τρία έχουν μπει στο πρώτο ημίχρονο, ενώ τα άλλα 11 στο δεύτερο. Από τα 10 της έδρας του τα εννέα είναι στο δεύτερο ημίχρονο!»